Barcelona prodloužila o další rok spolupráci s koučem Guardiolou

- Sport autor: red

Fotbalisty Barcelony bude nadále trénovat Josep Guardiola. Úspěšný kouč souhlasil s prodloužením smlouvy o další rok do konce června 2011. Španělský velkoklub to dnes uvedl na svém webu.

Guardiolovi, který dovedl tým k dvěma titulům a vítězství v Lize mistrů, končila v tomto měsíci smlouva, kterou odmítl prodloužit za vlády bývalého prezidenta klubu Joana Laporty. Chtěl totiž nejprve znát postoj nového vedení v čele s prezidentem Sandrem Rosellem. Ten byl zvolen v červnu a mimo jiné prohlásil, že chce Guardiolu za trenéra v dalších minimálně šesti letech. Guardiola však nechtěl dlouhodobou smlouvu a přijal nabídku prodloužit kontrakt o jeden rok.

Devětatřicetiletý Guardiola se stal trenérem Barcelony, kde zářil již jako hráč, v roce 2008, kdy nahradil Franka Rijkaarda. Během dvou sezon vybojoval s katalánským celkem sedm trofejí. Pod jeho vedením prohrála Barcelona jen jedenáct ze 121 zápasů.

Barcelona dnes rovněž oznámila, že získala od bank La Caixa a Banco Santander půjčku ve výši 155 milionů eur (asi 3,95 miliardy korun). To umožní vedení klubu uhradit dlužné závazky, které převzalo po předchozím vedení. Mimo jiné se jedná o nezaplacené výplaty hráčů a realizačního týmu.

Tagy: barcelona fotbal

Zdroje: ČTK