Bayern Mnichov chystá k výročí třicetikilovou kroniku

- Sport autor: red

Nová kronika fotbalového Bayernu Mnichov odráží bohatou historii německého velkoklubu už na první pohled. Obří kniha s názvem "Čtyři hvězdy - 111 let" váží 30 kilogramů, je 70 centimetru vysoká a 50 centimetrů široká.

Publikaci, která vyjde v omezeném počtu 4111 exemplářů, si zřejmě pořídí jen opravdoví fanoušci, neboť stojí 2999 eur (téměř 74.000 korun).

Vydání kroniky je připraveno na příští rok, kdy Bayern oslaví 111 let své existence. Kniha má desky z březového dřeva, měděné kování a kožený hřbet. Na 552 stránkách mapuje historii klubu od založení 27. února 1900 přes čtyři triumfy v Lize mistrů až do konce letošní sezony.

Výtisk dostane i Beckenbauer

"Něco podobného už v minulosti udělal Manchester United, takže jsme se trochu inspirovali. V případě Manchesteru to mělo úspěch," citovala agentura SID ředitele klubu Karla-Heinze Rummeniggeho.

Výtisk číslo jedna dostane čestný prezident klubu a bývalý obránce Franz Beckenbauer. "Je to největší osobnost naší historie," řekl Rummenigge s tím, že hráči Bayernu už ale takové štěstí mít nebudou. "Kroniku dostanou jen v případě, že vyhrají Ligu mistrů. Jinak si ji musejí koupit jako všichni ostatní," dodal.

Tagy: fotbal bayern Mnichov

Zdroje: ČTK