Belgie postoupila na MS v Brazílii, Arménie udržela ČR ve hře

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 11. 10. 2013 20:16) - Fotbal autor: Jakub Konečný

Fotbalisté Belgie jsou třetím evropským týmem, který postoupil na světový šampionát v příštím roce. Účast v Brazílii jim zajistila výhra 2:1 v Chorvatsku, po níž s předstihem vyhráli kvalifikační skupinu A. Již v září na závěrečný turnaj prošly Itálie a Nizozemsko.

Česká fotbalová reprezentace

Česká fotbalová reprezentace,zdroj: Isifa.com

Belgie si na mistrovství světa zahraje po dvanácti letech. Svěřenci trenéra Marca Wilmotse dnes potřebovali k jistotě postupu bod, ale nakonec si připsali osmou výhru z devíti zápasů ve skupině.

Hostům v Záhřebu zajistil dvoubrankové vedení už během prvního poločasu útočník Lukaku, který tak potvrdil svou výbornou střeleckou formu z Evertonu. Sedm minut před koncem sice snížil Kranjčar, ale Chorvaté už Belgii podruhé během kvalifikace body nesebrali.

Bulharsko prohrálo v Arménii 1:2 a českému týmu tak zůstala teoretická naděje na postup. Svěřenci Josefa Pešiceho ztrácejí ve skupině B na Bulharsko dál čtyři body, mají však k dobru večerní duel na Maltě, který začne v 19:30. K uchování nadějí na druhé místo, které by mohlo znamenat baráž, Češi nutně potřebují zvítězit.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace