Berdych a Kvitová se poperou o čtvrtfinále na Wimbledonu

- Tenis autor: Michal Polák

České tenisové jedničky Petru Kvitovou a Tomáše Berdycha čekají v pondělí osmifinálové zápasy Wimbledonu. První zasáhne do hry od 12:30 středoevropského letního času předloňská vítězka Kvitová na kurtu číslo tři, Berdychovo utkání je na programu jako poslední na 'jedničce'. 

Berdych a Kvitová

Berdych a Kvitová,zdroj: Getty Images

Osmá nasazená Kvitová má za soupeřku turnajovou devatenáctou Carlu Suárezovou. Španělku porazila ve čtyřech z pěti vzájemných zápasů, letos uspěla v Brisbane. "Známe se velmi dobře a věřím, že tráva bude opět mojí výhodou," řekla česká tenistka. "Bude nepříjemná čopem, musím hrát rychle," doplnila. 

Berdycha čeká dvacetiletý Bernard Tomic, který předloni prošel jako kvalifikant ve Wimbledonu až do čtvrtfinále. Na okruhu ATP spolu nehráli a v exhibičním turnaji Kooyong Classic před Australian Open vyhrál předloni Australan. 

"Je to ošemetný soupeř, jeho hra je jiná než u ostatních. Budu muset být trpělivý," řekl Berdych o 59. hráči světa. "Dokáže neuvěřitelně číst hru. Ne že by byl skvělý běžec a obranář, ale dokáže jít napřed na správnou stranu. Je lepší zahrát někdy nečekanou variantu, než když na něj budete hrát strojově," míní Berdych

Tagy: Londýn ATP Wimbledon WTA All England Club

Zdroje: ČTK