Berdych bude hrát čtvrtfinále s Djokovičem na centrkurtu

- Sport autor: red

Tenistu Tomáše Berdycha čeká v úterý čtvrtfinále grandslamového Australian Open. V Melbourne Parku se český hráč letos poprvé objeví na centrkurtu Roda Lavera a se Srbem Novakem Djokovičem se střetnou v prvním večerním utkání. Zápas začne v 9:30 SEČ.

Šestý nasazený Berdych postoupil poprvé v kariéře na Australian Open do čtvrtfinále, ale nová situace to pro něj není. Loni si zahrál semifinále Roland Garros a největšího úspěchu dosáhl na trávě ve Wimbledonu postupem do finále.

S Djokovičem se Berdych utkal v kariéře pětkrát a čtyřikrát prohrál. Vyhrál jen loni ve Wimbledonu, ale pak na Srba nestačil v Davis Cupu ani na Turnaji mistrů. "Na ty poslední dva zápasy musím zapomenout," řekl Berdych po osmifinále. Naopak doufá, že si vzpomene na výkon z Wimbledonu. "Pokud udržím hru na takové úrovni jako dnes (v osmifinále), bude to dobré. Základem je dodržet vlastní herní plán," řekl Berdych.

V dosavadních čtyřech zápasech na Australian Open ztratil Berdych jen set a porazil hráče hůře postavené na žebříčku. "Teď už nebudu lovnou zvěří, ale sám budu lovcem a na tu změnu se docela těším," usmíval se Berdych před čtvrtfinále.

Úterní program Australian Open (začátek 01:00 SEČ) Rod Laver Arena: Petkovicová (30-Něm.) - Li Na (9-Čína), Wawrinka (19-Švýc.) - Federer (2-Švýc.), Wozniacká (1-Dán.) - Schiavoneová (6-It.), od 9:30 Berdych (6-ČR) - Djokovič (3-Srb.).

Tagy: tenis Berdych

Zdroje: ČTK