Chomutov musí hledat peníze, stadion se mu kvůli škrtům prodraží

- Sport autor: red

Stavba letního stadionu se pravděpodobně Chomutovu významně prodraží. Stát snížil finanční spoluúčast na některých projektech s evropskou dotací, což v případě stadionu znamená desítky milionů, řekl v úterý novinářům primátor města Jan Mareš (ČSSD).

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Město bude podle něj hledat peníze jinde a kvůli změnám v projektu svolalo na 31. ledna mimořádné zastupitelstvo.

Finanční spoluúčast státu by se měla podle Mareše snížit o sedm procentních bodů. Chomutov je jedním z největších příjemců evropských dotací na severu Čech a jen sportovní komplex, zahrnující i zimní stadion, kulturní a relaxační prostor, má stát okolo 1,5 miliardy korun. Změny ve financování se podle něj dotknou jen části.

Město bude muset přispět miliony

"Dotkne se to jen letního stadionu, naopak zimáku ani kulturního centra ne," řekl Mareš. Přesnou částku, kterou bude město muset najít, zatím přesně nevyčíslil, připustil ale, že půjde o desítky milionů. "Když se jedná o investici třeba za 300 milionů, pak to tak zhruba bude," dodal.

Chomutovští teď doufají, že jednání levicových hejtmanů s pravicovou vládou přinesou alespoň zmírnění redukce. "A krom toho doufáme, že se státu povede dobře a na konci roku nám vrátí 9,5 milionu korun za výkon veřejné správy," dodal Mareš.

Tagy: Chomutov

Zdroje: ČTK