Cyklisty na Tour čeká první výstup na Tourmalet

- Sport autor: red

Cyklisty na Tour de France dnes čeká jedna z nejtěžších etap letošního ročníku. Na necelých 200 kilometrech z Bagneres-de-Luchon do Pau absolvují dvě stoupání první kategorie a dvě té nejtěžší možné úrovně včetně legendárního Tourmaletu.

Průsmyk Tourmalet ve výšce 2115 metrů přijde na řadu ještě před polovinou etapy, druhým výšlapem nejvyšší kategorie bude Col d'Aubisque (1709 m). Tourmaletu se navíc cyklisté jen tak nezbaví, po středečním dni volna je čeká znovu ve čtvrteční 17. etapě.

Dnešní porci přetěžkých horských kilometrů absolvuje ve žlutém obhájce Alberto Contador, jenž se dostal do čela průběžného pořadí v pondělí po technických problémech dosavadního lídra Andyho Schlecka. Oba nejžhavější adepty na vítězství od sebe dělí pouhých osm sekund.

Český cyklista Roman Kreuziger je jedenáctý s pouze minimální ztrátou na elitní desítku. "Pokud bych se ale nějak trápil, může se stát, že si vystoupím, chytím 40 minut a pokusil bych se vyhrát čtvrteční etapu. Ale zatím to spíš vidím tak, že se budu rvát o celkové pořadí," řekl směrem k dnešku Kreuziger.

Zdroje: ČTK