Další černý v týmu? Afričané hrozili po výroku kouče bojkotem

- Fotbal autor: Petr Hašek

Africké fotbalisty z ruského prvoligového klubu FK Rostov pořádně pobouřily slova trenéra Igora Gamuly. Po jeho vyjádření dokonce zvažovali možnost, že budou bojkotovat tréninky.

Jihoafričan Siyanda Xulu (v modrém) patří mezi africkou kolonii v Rostově

Jihoafričan Siyanda Xulu (v modrém) patří mezi africkou kolonii v Rostově,zdroj: Isifa.com

Nelíbilo se jim, jakým způsobem ukrajinský trenér reagoval na spekulace, podle kterých se Rostov zajímá o kamerunského obránce Benoita Angbwu. „Už tak je tady šest černých, chcete, abych tu měl ještě sedmého?“ prohlásil Gamula před novináři.

Poté navíc vyjádřil své obavy z toho, že pětice jeho nemocných svěřenců je nakažená ebolou. Později ale řekl, že tento výrok byl míněn „samozřejmě v žertu“.

Afričanům v týmu se to ale nelíbilo a agent Paul Mitchell, jehož klientem je jihoafrický reprezentant Siyanda Xulu, uvedl, že fotbalisté tmavé pleti „nejsou ve stavu trénovat pod současným koučem, dokud se tato situace nebude řešit“.

Na bojkot tréninku nakonec nedošlo, protože Gamula se za svá slova omluvil. „Před tréninkem si Gamula nechal shromáždit všechny hráče a řekl jim, že svými slovy nemyslel nic zlého. Všichni si porozuměli, omluvy byly přijaty. Konflikt se rozplynul. Všichni trénovali, nenastal žádný problém,“ prozradil viceprezident klubu Alexandr Šikunov.

Tagy: Ruská fotbalová liga

Zdroje: ČTK