De Rossi: Je na čase, aby Balotelli dospěl

- Fotbal autor: red

Italský fotbalový reprezentant Daniele De Rossi prohlásil, že už je na čase, aby jeho reprezentační spoluhráč Mario Balotelli konečně dospěl. Reagoval tak na chování jednadvacetiletého útočníka, který po svém gólu v závěrečném utkání skupiny mistrovství Evropy s Irskem dal výrazně najevo nespokojenost s tím, že nehrál od začátku.

Italy's Mario Barwuah Balotelli during a friendly soccer match between Italy and Russia in Zurich, Friday, June 1, 2012. (AP Photo/Keystone, Walter Bieri)

Italy's Mario Barwuah Balotelli during a friendly soccer match between Italy and Russia in Zurich, Friday, June 1, 2012. (AP Photo/Keystone, Walter Bieri),zdroj: Archiv

"Už je dost starý na to, aby začal přijímat odpovědnost za celý tým a choval se jako dospělý. Musí se naučit akceptovat rozhodnutí trenéra," řekl De Rossi. "Mario je skvělý fotbalista, který je nebezpečný pro každého soupeře. Jen je třeba, aby se soustředil více na samotnou hru. Jsme tu pro to, abychom vyhráli šampionát a každý k tomu musíme přispět tak, jak potřebuje trenér," dodal. 

Také Balotelli si dodatečně uvědomil, že jeho reakce po vstřeleném gólu byla přehnaná a poděkoval spoluhráči Leonardu Bonuccimu, že mu zacpal pusu, aby neřekl něco, čeho by litoval. "Znám Maria jako nikdo jiný v týmu, proto jsem reagoval rychle. Pak mi za to děkoval," řekl Bonucci. "Občas dělá hloupousti, ale je to hodný kluk," dodal. 

De Rossi má pro Balotelliho pochopení. "V jeho věku jsem byl na mistrovství světa 2006 a loktem jsem fauloval Briana McBridea, za což jsem byl vyloučen. Ta situace mi pomohla dospět. Věřím, že tenhle turnaj stejně pomůže Mariovi," dodal záložník AS Řím. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK