Del Bosque nikterak nelituje, že nevyřadili Itálii ve skupině

- Fotbal autor: red

Trenér španělských fotbalistů Vicente del Bosque nelituje toho, že finálového soupeře na mistrovství Evropy Itálii jeho tým nevyřadil už ve skupině. Pokud by mistři světa a Evropy v posledním zápase základní části uhráli s Chorvatskem remízu 2:2 a vyšší, poslali by "squadru azzuru" domů bez ohledu na výsledek jejího duelu s Irskem. Španělé však vyhráli 1:0 a společně s Italy postoupili do čtvrtfinále.

Image: 0137163938, License: Rights managed, Restrictions: RESTRICTED TO EDITORIAL USE, Spanish headcoach Vicente Del Bosque (C) talks to his player before extra time during the Euro 2012 football championships semi-final match Portugal vs Spain on June 27, 2012 at the Donbass Arena in Donetsk., Place: UKRAINE, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, AFP

Image: 0137163938, License: Rights managed, Restrictions: RESTRICTED TO EDITORIAL USE, Spanish headcoach Vicente Del Bosque (C) talks to his player before extra time during the Euro 2012 football championships semi-final match Portugal vs Spain on June 27, 2012 at the Donbass Arena in Donetsk., Place: UKRAINE, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, AFP,zdroj: Archiv

"Nikdy nebudeme litovat toho, že jsme neuhráli domluvený výsledek a nevyřadili Itálii. Remíza by nebyla dobrá pro sport, takže jsme udělali to, co jsme museli," řekl Del Bosque v rozhovoru se španělskou rozhlasovou stanici Onda Cero. 

Šance v nedělním kyjevském finále jsou podle něj vyrovnané. "Itálie je čtyřnásobný mistr světa, takže by se o nás nemělo mluvit jako o favoritovi. Myslím, že je to padesát na padesát. Použijeme své největší zbraně a nebudeme měnit herní styl," prohlásil jednašedesátiletý kouč. Jeho mužstvo může jako první v historii vyhrát tři velké turnaje za sebou. 

"Itálie je tým, který nám dosud způsobil nejvíce problémů. Dokázali poskládat perfektní kádr a jsou velmi silní ve čtyřčlenné obranné řadě. Myslím, že použijí stejné hráče a systém jako v semifinále s Německem (2:1)," přemítal Del Bosque. Podle něj nebude ani jedna strana ovlivněna prvním vzájemným zápasem ve skupině (1:1). 

Se svým mužstvem je na Euru spokojen i přes ne zcela přesvědčivé výkony. "Nebyli jsme sice nijak brilantní, ale všechna utkání jsme měli pod kontrolou. Ve středečním (semifinálovém) duelu s Portugalskem zůstali Nani a Cristiano Ronaldo pouhými hrozbami," doplnil kouč. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK