F1 burácí v Melbourne. První trénink ovládl s přehledem Vettel

- Auto-moto autor: Danica Klein

První tréninkové jízdy v nové sezoně formule 1 ovládl mistr světa Sebastian Vettel. Německý pilot stáje Red Bull byl v přípravě na Velkou cenu Austrálie v Melbourne nejrychlejší v obou dnešních sekcích. Dopoledne za sebou o 78 setin nechal Felipeho Massu z Ferrari, v tradičně výrazně rychlejší druhé části se k němu nejvíce přiblížil týmový kolega Mark Webber z Austrálie, který ztratil 264 tisícin.

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel,zdroj: Profimedia.cz

"Byl to pro nás rozhodně úspěšný den, ale pátek nelze nikdy přeceňovat," řekl Vettel, vítěz závodu z roku 2011. Vettelův rival z Ferrari Fernando Alonso byl o plných 840 tisícin pomalejší a zařadil se na šesté místo za oba piloty Lotusu Kimiho Räikkönena a Romaina Grosjeana. Massa byl nakonec celkově osmý. 

Třetí nejlepší čas dne zajel Nico Rosberg s mercedesem, pro něhož ale druhý trénink skončil předčasně kvůli problémům s převodovkou. Jen chvíli před ním navíc jeho nový týmový kolega Lewis Hamilton zastavil vůz o ochrannou bariéru, podle týmu kvůli závadě, která způsobila nedotáčivost vozu. Časem se britský pilot zařadil hned za Alonsa. 

"Nebyl to nejlepší konec, ale šlo o malé problémy," ujistil šéf Mercedesu Toto Wolff. "Nemělo to nejhladší průběh, ale výsledky ukazují, že jsme schopni konkurence," uvedl Hamilton

S nevalnými výsledky se naopak musela spokojit stáj McLaren, poté co trojnásobný vítěz z Melbourne a obhájce prvenství Jenson Button zajel jedenáctý čas s více než dvousekundovou ztrátou na Vettela. Hamiltonův nástupce Sergio Pérez byl třináctý.

Tagy: trénink Formule 1

Zdroje: ČTK