Génius sportovního umění Pljuščenko bude závodit v Soči

VIDEO - Ostatní sporty autor: Danica Klein

Ruská krasobruslařská federace nominovala trojnásobného mistra světa Jevgenije Pljuščenka jako jediného zástupce v mužské kategorii na olympijské hry v Soči. Nominaci bude ještě schvalovat Ruský olympijský výbor a ministerstvo sportu. 

Jevgenij Pljuščenko

Jevgenij Pljuščenko,zdroj: Getty Images

Olympijský vítěz z Turína 2006 Pljuščenko se dočká čtvrté účasti pod pěti kruhy i přesto, že v prosinci prohrál na ruském šampionátu s osmnáctiletým Maximem Kovtunem. V úterý však jednatřicetiletý Pluščenko absolvoval na žádost svého trenéra Alexeje Mišina kontrolní vystoupení před rozhodčími, v němž zvládl mimo jiné dva čtverné skoky, a vysloužil si tak nominaci do Soči. 

Jeden z nejlepších krasobruslařů poslední dekády měl zdravotní potíže a po loňské operaci zad se na mezinárodní scéně představil jen v listopadu na menší soutěži v Rize. Po domácí porážce s Kovtunem nejprve Pljuščenko uvedl, že dá šanci mladším, později však názor změnil a vyslovil přání reprezentovat. 

O víkendu na kontinentálním šampionátu v Budapešti sedminásobný mistr Evropy a trojnásobný olympijský medailista Pljuščenko nestartoval. Jeho přemožitel Kovtun tam obsadil páté místo, stříbrnou medaili získal pro Rusko Sergej Voronov. Oba jsou pro Soči oficiálními náhradníky. 

Tagy: krasobruslení Olympiáda v Soči ZOH 2014

Zdroje: ČTK