Hokejisté Slavie se pokusí prodloužit trápení dalšího favorita

- Sport autor: red

Bitva mezi Slavií a Třincem o finále hokejové extraligy bude pokračovat v pátek a v sobotu v Praze. Svěřenci Vladimíra Růžičky ukořistili z úvodních dvou zápasů ve Slezsku jedno vítězství a teď mohou slávističtí bojovníci v O2 areně převážit v domácím prostředí vývoj série na svou stranu.

Oceláři naopak k tomu, aby potvrdili roli favorita, potřebují v metropoli alespoň jednou uspět, aby v sérii na čtyři vítězné zápasy nedovolili soupeři mečbol.

Slavia bojuje ve vyřazovací části už od předkola. V pěti zápasech zdolala Karlovy Vary, pak ve čtvrtfinále v sedmi duelech po základní části druhý Liberec. Teď trápí i nejlepší tým dlouhodobé soutěže. "Nechceme nic měnit na naší hře, která nám přináší úspěchy. Bojujeme na hranici sebeobětování. Musíme pokračovat v tom, že budeme hrát kompaktně a dobře kolem naší vlastní brány," řekl asistent trenéra Slavie Jiří Čelanský.

Hrát na hranici faulu

Doma se Slavia představí v play off už posedmé, prohrála pouze jednou v šestém čtvrtfinále s Libercem 2:3 po samostatných nájezdech. "S Třincem se dá hrát, musíme je napadat, dohrávat každý souboj. Na Slavii máme užší kluziště, takže tam to bude pro ně možná ještě více nepříjemné," řekl útočník Tomáš Pospíšil, který rozhodl v nájezdech druhý zápas a už vstřelil v sérii tři branky.

Slavia v Třinci první zápas prohrála 3:5, když po dvou třetinách prohrávala 0:4, ale pak se dokázala dotáhnout až na rozdíl jediné branky. V druhém duelu Třinec dvakrát vyrovnal, podruhé 25 vteřin před koncem běžné hrací doby, ale pohrál po nájezdech. Oceláři vstřelili tři ze sedmi branek v přesilovkách a jednu při power play.

"My musíme hrát na hranici faulů, řezat to a hrát do těla, protože tato hra nás dovedla tam, kde jsme. Bez toho bychom asi v semifinále nebyli," podotkl obránce Jiří Vašíček. Naopak Slavia v početní výhodě v sérii ještě neskórovala. "Je to trošičku nás problém, musíme se zklidnit," doplnil Pospíšil.

Třinec to jednoduché mít nebude

Třinec v druhém semifinále narazil a poznal, že s pražským celkem nebude mít rozhodně jednoduché pořízení. "Musíme zlepšit to, abychom nepodcenili některé situace, které si Slavia vytvoří. Každá situace, kdy se něco neudělá na sto procent, může skončit gólem a to se nám stalo v druhém utkání. Dostali jsme dva góly, které bychom v takovém utkání dostat neměli, a v tomto směru se musíme zlepšit," řekl asistent trenéra Břetislav Kopřiva.

Podle hráčů by měl Třinec také zjednodušit hru. "Chce to více přímočarých akcí, protože to někdy hrajeme až moc složitě. A musíme chodit víc k sobě, hrát důrazněji hlavně v předbrankovém prostoru," řekl útočník Vojtěch Polák.

Oceláři míří do Prahy v kompletní sestavě. O startu beka Daniela Semana, který má naražené stehno, se rozhodne až před utkáním.

Tagy: hokej slavia

Zdroje: ČTK