Hokejisté Švýcarska mají v kádru z NHL Predátora Josiho

- MS hokej autor: Danica Klein

Dva hráči působící v zámoří jsou v kádru hokejistů Švýcarska na mistrovství světa ve Stockholmu. Kouč Sean Simpson má k dispozici beka Romana Josiho z Nashvillu a útočníka Nina Niederreitera, který strávil celou sezonu na farmě New Yorku Islanders v Bridgeportu v nižší AHL. Švýcaři budou soupeři českých hokejistů v základní skupině ve Stockholmu. 

Roman Josi

Roman Josi,zdroj: Profimedia.cz

Simpson nemůže využít služeb útočníka Svena Bärtschiho z Calgary, který má problém s třísly. Další hráči budou hrát o Stanleyův pohár a v případě brzkého vyřazení Detroitu by Švýcaři měli zájem o kanonýra Damiena Brunnera z Detroitu. 

Dvaadvacetiletý Josi má v zámořské soutěži na kontě včetně play off 110 zápasů a nasbíral 34 bodů. O dva roky mladší Niederreiter zaznamenal ve slavné lize v 64 zápasech tři kanadské body. 

Překvapivě se nevešel do konečné nominace šestatřicetiletý útočník Ivo Rüthemann z Bernu, který má na kontě 270 zápasů ve švýcarské reprezentaci a 12 startů na světových šampionátech. Sedm hráčů bude na mistrovství světa debutovat. Jsou to obránci Eric Blum a Robin Grossmann a útočníci Luca Cunti, Simon Bodenmann, Reto Suri, Dario Bürgler a Julian Walker. 

V přípravě si připsali Švýcaři z osmi zápasů šest výher. V Euro Hockey Challenge hráli doma s Ruskem (2:1 a 4:3), s Francií (6:1 a 1:3) a ve Finsku (1:2 a 5:4 po samostatných nájezdech. V přípravě pak přivítali Německo (2:1 v prodl. a 3:2 po sam. nájezdech). 

Švýcaři se utkají v základní skupině ve Stockholmu vedle českého týmu také se Švédskem, Kanadou, Slovinskem, Dánskem, Norskem a Běloruskem. 

Nominace hokejistů Švýcarska na MS ve Stockholmu (3.-19. května): 

Brankáři: Reto Berra (Biel), Tobias Stephan (Ženeva), Martin Gerber (Rögle/Švéd.), 

Obránci: Severin Blindenbacher, Mathias Seger (oba Curych), Eric Blum, Patrick Von Gunten (oba Kloten), Robin Grossmann (Davos), Philippe Furrer (Bern), Julien Vauclair (Lugano), Roman Josi (Nashville/NHL), 

Útočníci: Andres Ambühl, Luca Cunti, Thibaut Monnet, Morris Trachsler (všichni Curych), Matthias Bieber, Simon Bodenmann, Denis Hollenstein (všichni Kloten), Ryan Gardner, Martin Plüss (všichni Bern), Dario Bürgler (Davos), Simon Moser (Langanu), Reto Suri (Zug), Julian Walker (Ženeva), Nino Niederreiter (Bridgeport/AHL).

Tagy: Švýcarsko nominace

Zdroje: ČTK