Italský záložník De Rossi: Španělsko je o krok před všemi ostatními

- Fotbal autor: Danica Klein

Italský fotbalový reprezentant Daniele De Rossi po nedělním prohraném finále mistrovství Evropy se Španělskem uznal, že svěřenci trenéra Vicenteho del Bosqueho jsou po rekordní výhře na třetím velkém turnaji po sobě o krok před ostatními týmy.

Image: 0136921575, License: Rights managed, Restrictions: Corbis represents exclusive rights to the image in Italy for use in the commercial market.
Not available for license to or for use in Spain. For multi-territory license please contact your Corbis Account Representative.
Not available for license to or for use in Poland. For multi-territory license please contact your Corbis Account Representative.
Not available for license to or for use in Turkey. For multi-territory license please contact your Corbis Account Representative.
Not available for license to or for use in Germany, Austria, Hungary, Switzerland, Portugal, Greece, the Netherlands, and Belgium. For multi-territory license please contact your Corbis Account Representative.
Not available for use in Corbis Merchandise.
Image not available for subscription distribution., Italian midfielder Daniele De Rossi reacts during Uefa Euro 2012 soccer championship quarter-final, England vs Italy, at Olympic Stadium, Kyiv, Ukraine 24 June 2012. ANSA/MAURIZIO BRAMBATTI, Place: Kiev, Ukraine, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Corbis

Image: 0136921575, License: Rights managed, Restrictions: Corbis represents exclusive rights to the image in Italy for use in the commercial market. Not available for license to or for use in Spain. For multi-territory license please contact your Corbis Account Representative. Not available for license to or for use in Poland. For multi-territory license please contact your Corbis Account Representative. Not available for license to or for use in Turkey. For multi-territory license please contact your Corbis Account Representative. Not available for license to or for use in Germany, Austria, Hungary, Switzerland, Portugal, Greece, the Netherlands, and Belgium. For multi-territory license please contact your Corbis Account Representative. Not available for use in Corbis Merchandise. Image not available for subscription distribution., Italian midfielder Daniele De Rossi reacts during Uefa Euro 2012 soccer championship quarter-final, England vs Italy, at Olympic Stadium, Kyiv, Ukraine 24 June 2012. ANSA/MAURIZIO BRAMBATTI, Place: Kiev, Ukraine, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Corbis,zdroj: Profimedia.cz

"Myslím, že Španělsko je lepší než všichni ostatní. Z deseti zápasů byste s nimi prohráli šestkrát nebo sedmkrát. Když nad nimi vyhrajete či remizujete, tak to znamená, že vám vyjde úplně všechno," uvedl osmadvacetiletý záložník, jehož tým proti Španělům nezopakoval výsledek 1:1 ze základní skupiny. 

"Střetli jsme se s velmi silným protivníkem, sami nebyli stoprocentní a trápila nás velká únava. Před zápasem jsme si byli jistí, že je dokážeme porazit, protože už jsme s nimi jednou utkali, ale ve skutečnosti jsme jim moc problémů nenadělali," litoval De Rossi. 

Prohra 0:1 v poslední minutě by bolela ještě více

Podle něj byl finálový zápas v Kyjevě rozhodnutý už po hodině hry, když soupeř vedl o dvě branky a Italové s třemi vystřídanými hráči už nemohli nahradit zraněného středopolaře Thiaga Mottu, jenž musel zamířit do útrob stadionu. 

"Vyzývám kohokoli, aby hrál v deseti lidech proti Španělsku za stavu 0:2. To je opravdu příliš. Mohli jsme sice předejít posledním dvěma inkasovaným gólům, ale to by už stejně příliš věcí nezměnilo. Oni jsou o krok před všemi ostatními," ocenil šampiony zkušený hráč AS Řím. 

"Možná, že by prohra 0:1 v poslední minutě bolela ještě více, ale nikdo nechce ve finále podlehnout 0:4. Španělé si zaslouží všechny komplimenty, ale Itálie také. Vytvořili jsme nový přístup, na kterém se bude moci stavět v budoucnu," dodal De Rossi. Se svými spoluhráči se ve skupině světové kvalifikace utká i s Českou republikou. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK