Janda zkazil poslední skok, naše kvarteto skončilo sedmé

- Sport autor: red

Družstvo českých skokanů na lyžích ve složení Borek Sedlák, Roman Koudelka, Jan Matura a Jakub Janda obsadilo v závodu na středním můstku na mistrovství světa v Oslu sedmé místo. Počtvrté za sebou zvítězili na světovém šampionátu favorizovaní Rakušané.

Čeští skokani, v jejichž sestavě nahradil oproti sobotnímu individuálnímu závodu Matura Lukáše Hlavu, tak zopakovali umístění z Oberstdorfu 2005, kdy na MS skákala družstva na středním můstku naposledy.

Slibně rozjetý závod

Před dvěma lety v Liberci byli Češi na velkém můstku pátí.  Na toto umístění útočili reprezentanti dlouho i dnes, nakonec je však po Jandově slabším skoku v poslední sérii předstihli Japonci a Slovinci. 
Rakušané splnili roli největších adeptů na zlato. V sestavě s mistrem světa ze sobotního závodu Thomasem Morgensternem a stříbrným Andreasem Koflerem, které doplnili Gregor Schlierenzauer a Martin Koch, porazili druhé Norsko o 25 bodů.
Bronz navzdory pádu Severina Freunda při dopadu v posledním skoku získalo s bezpečným náskokem před Polskem německé družstvo.

Zdroje: ČTK