Kolář z Plzně neodejde, podepsal smlouvu až do roku 2016

- Fotbal autor: Danica Klein

Fotbalový reprezentant Daniel Kolář dnes prodloužil smlouvu ve Viktorii Plzeň do června 2016. Osmadvacetiletý záložník odmítl možnost k přestupu do zahraničí, která byla prý velmi zajímavá. Rozhodl se pokračovat v Plzni, za kterou hraje od roku 2008. 

Daniel Kolář

Daniel Kolář,zdroj: Profimedia.cz

"V Plzni už jsem po těch letech jako doma, cítím se zde skvěle. Ze spoluhráčů i vedení klubu cítím obrovskou snahu o to, aby naše úspěchy nebyly jen epizodou. Nadále chci vyhrávat a postupovat v evropských pohárech, motivace mi ani v nejmenším nechybí," uvedl Kolář pro klubový web. 

Podle generálního manažera klubu Adolfa Šádka bylo jednání hladké. "Obě strany věděly, co chtějí a především měly eminentní zájem se dohodnout. Dan měl velmi zajímavou nabídku zahraničí, o to více mě těší, že se rozhodl spojit svoje další působení s Viktorií Plzeň," řekl Šádek. 

Kolář připustil, že nabídka ze zahraničí byla lákává především finančně. "Navíc se jednalo o stabilizovaný klub. Bylo to asi moje nejtěžší rozhodování v kariéře, ale jsem rád, že jsem se rozhodl takto. Máme zde skvělý tým, stadion, fanoušky. Hodně samozřejmě dělá také parta v kabině, která je po celou dobu pěti let vynikající. Vše jsem zvážil a výsledkem je prodloužení kontraktu s Viktorií," dodal Kolář

S Plzní vybojoval dva tituly a dvakrát si s týmem zahrál v hlavní části Ligy mistrů. 

Tagy: smlouva Viktoria Plzeň

Zdroje: ČTK