Koudelka si poprvé doskočil pro vítězství ve Světovém poháru

- Lyžování autor: art

Český skokan na lyžích Roman Koudelka vůbec poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru, jako první Čech po Jakubu Jandovi. Pod můstkem v Klingenthalu zažil chvíle neskutečného napětí.

Roman Koudelka se raduje ze vůbec prvního vítězství ve Světovém poháru

Roman Koudelka se raduje ze vůbec prvního vítězství ve Světovém poháru,zdroj: Isifa.com

"Hrozně dlouho to trvalo, než to na výsledkové tabuli naběhlo. Byla to jako věčnost, i když já to trochu tušil, že by to mohlo vyjít," podělil se dojmy Koudelka, který měl ve Vogtland Areně mimořádnou českou podporu a zažil tam také poprvé, když se právě na jeho počest hrála česká hymna.

Kromě fanoušků pak děkoval i svým bratrancům, kamarádovi a přítelkyni, kteří s ním byli v Německu celý víkend. Vyrobili pro ně dokonce speciální vlajku a měli trubky, které slyšel až na nájezdu.

"To mě hřálo u srdce. Když troubili, tak jsem to prožíval a dodávalo mi to sebevědomí. A když jsem jim děkoval, tak jsem neřešil jak. Bouchlo to ve mně, užíval jsem si ty emoce," popisoval pak český skokan.

Jeho vítězství bude mít dohru pro trenéra Luboše Plecháče, který teď bude muset k holiči. "Má hrozně dlouhý vlasy, což už mě štve, tak mu pořád říkám, že půjde dohola," prohlásil Koudelka. Plecháč mu slíbil, že pokud Světový pohár vyhraje, půjde dohola.

"Takže si trochu naběhl a má se na co těšit. Říkal, že se nechá klidně ostříhat, ale necháme to asi až po konci sezony," smál se pak skokan.  

Tagy: Česko skoky na lyžích

Zdroje: ČTK