Kreuziger je před královskou etapou Kolem Švýcarska stále druhý

- Cyklistika autor: Danica Klein

Šestou etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál domácí Grégory Rast. Český cyklista Roman Kreuziger dojel do cíle v Meilenu na 32. místě a v průběžném pořadí mu před páteční královskou etapou nadále patří druhá příčka. 

Roman Kreuziger

Roman Kreuziger,zdroj: Profimedia.cz

Třiatřicetiletý Rast si pro vítězství dojel díky úspěšnému úniku ze skupinky uprchlíků, se kterou pelotonu ujel zhruba 30 km před cílem 186 km dlouhé etapy. Od trojice Matthew Hayman, Alexandr Kolobněv a Bert Grabsch se odpojil necelý kilometr před finišem a triumf si už vzít nenechal. 

Peloton se všemi favority dorazil do cíle deset minut po uprchlících. Průběžné vedení udržel Švýcar Mathias Frank, na kterého Kreuziger ztrácí 23 vteřin. Celkovou klasifikací by měla zamíchat až páteční královská etapa s výjezdem na 2135 m vysoký průsmyk Albula. 

"Nikdo neměl zájem uprchlíky pronásledovat a to nám vyhovovalo. Chtěli jsme jen chránit Romana, protože zítřek bude velmi těžký a není žádným tajemstvím, že pojedeme na vítězství," řekl sportovní ředitel Kreuzigerovy stáje Saxo-Tinkoff Fabrizio Guidi. "A věřím, že se po ní můžeme dostat i do žlutého trikotu," dodal.

Tagy: cyklista etapa Kolem Švýcarska

Zdroje: ČTK