Málaga se po kolapsu v Dortmundu cítí poškozená. Majitel tweetoval o rasismu

- Fotbal autor: Danica Klein

Už se viděli v semifinále Ligy mistrů, nakonec strnuli v šoku, když je Dortmund dvěma góly v nastaveném čase těsně před závěrečným hvizdem vyřadil ze hry po nevídaném finiši a výhře 3:2. Fotbalisté Málagy opouštěli Vestfálsko s pocity hluboké křivdy. Pranýřovali skotské rozhodčí v čele s hlavním Craigem Thomsonem, kteří podle nich neměli zájem na tom, aby se španělský celek při své premiéře v soutěži dostal mezi čtyři nejlepší. 

Borussia Dortmund - FC Málaga

Borussia Dortmund - FC Málaga,zdroj: Profimedia.cz

Vedení klubu a kapitán Joaquín dokonce za vším vidí snahu UEFA v čele šéfem Michelem Platinim, který prý Málagu kvůli jejím loňským velkým problémům se zadlužením nemá rád. 

I jindy distingovaný a klidný kouč Manuel Pellegrini se neudržel. Závěr utkání, v němž dokonce Málaga v 82. minutě šla do vedení, podle něj neměl s fair play mnoho společného. "Poté, co jsme šli do vedení 2:1, na hřišti už nebylo žádné rozhodování. Zatlačili nás dlouhými nakopávanými míči, při kterých používali lokty a strkání. Mělo tam být dvojí vyloučení. Odjíždíme s velmi hořkými pocity," prohlásil chilský trenér, který se navíc musí vyrovnávat s nedávným úmrtím svého otce. 

"Za těchto okolností jsme nemohli, nebo nás někdo (rozhodčí) nechtěl nechat projít dál," podotkl Pellegrini, který marně snil o tom, že do semifinále LM po Villarrealu dovede i dalšího nováčka soutěže. Útočník Roque Santa Cruz byl smířlivější. "Nechápu, jak nám takový zápas mohl protéct mezi prsty," divil se paraguayský forvard. 

Se sportem to nemělo nic společného

Tým z Andalusie se těžko vyrovnával hlavně s inkasovaným třetím a postupovým gólem Borussie, který ve třetí minutě nastavení vstřelil stoper Felipe Santana. Hráči Málagy marně reklamovali, že několik domácích hráčů při centru do pokutového území stálo v ofsajdu, stejně jako vzápětí dorážející Santana. "Byl to dvojitý ofsajd," uvedl kouč Pellegrini. 

Majitel klubu Abdulláh bin Násir Sání a křídelní útočník Joaquín ve své kritice šli ještě dál. Movitý šejk a příslušník katarské královské rodiny se během utkání na twitteru do sudích několikrát tvrdě navezl. "Děkuji svému týmu, on se pro mě na hřišti stal šampionem. Je smutné vypadnout kvůli příkoří a rasismu. Doufám, že UEFA zahájí nějaké vyšetřování poté, jakým způsobem vypadl španělský klub. Se sportem to nemělo nic společného," napsal šejk. 

Joaquín, autor první branky Málagy v úterním duelu, svoji kritiku namířil přímo proti Platinimu. Podle Joaquína je Málaga pro řídící evropský fotbalový orgán trnem v oku kvůli nedávným dluhům. UEFA za ně loni v prosinci španělský celek potrestala ročním zákazem startu v pohárových soutěžích, pokud se do nich v dalších čtyřech sezonách klub probojuje. Už kvůli tomu se Platini v klubu stal nepřítelem číslo jedna, po úterý se nevraživost ještě zvýšila. 

Joaquín proto v úterý v noci bez váhání ukázal na ty, kdo podle něj vyřazení Málagy zosnovali. A konkrétně jmenoval právě Platiniho. "Protože jsme jenom Málaga a na Real Madrid, je lehčí udělat takovou věc právě nám," zlobil se Joaquín, jehož slova budou mít u disciplinární komise UEFA zřejmě dohru.

Tagy: Borussie Dortmund FC Málaga

Zdroje: ČTK