Nečekaná rošáda: Rosického nahradí Darida

- Fotbal autor: red

Zraněného kapitána českých fotbalistů Tomáše Rosického nahradí ve večerním čtvrtfinále evropského šampionátu proti Portugalsku překvapivě plzeňský mladík Vladimír Darida, který si tak odbude premiéru na turnaji. Jinak je sestava národního týmu stejná jako v posledním utkání skupiny proti Polsku.

V Plzeòské Doosan Arénì se v nedìli 8. dubna 2012 odehrálo 24. kolo fotbalové Gambrinus ligy mezi celky FC Viktoria Plzeò a 1. FC Slovácko. Na snímku Vladimír Darida. ROMAN TUROVSKÝ / MEDIAFAX

V Plzeòské Doosan Arénì se v nedìli 8. dubna 2012 odehrálo 24. kolo fotbalové Gambrinus ligy mezi celky FC Viktoria Plzeò a 1. FC Slovácko. Na snímku Vladimír Darida. ROMAN TUROVSKÝ / MEDIAFAX,zdroj: Archiv

 

Očekávalo se, že Rosického zastoupí stejně jako v zápase proti domácímu výběru Daniel Kolář, kouč Michal Bílek ale překvapil a nasadil nejmladšího člena českého kádru. Jednadvacetiletý Darida má dosud na svém kontě dva reprezentační starty, oba v přípravných duelech. 

Rosický nemůže nastoupit kvůli potížím s achillovkou, kterou si poranil ve druhém zápase skupiny s Řeckem. Chyběl kvůli tomu už proti Polákům a nestihl se dát do pořádku ani pro čtvrtfinále. Nepomohlo mu ani to, že mezi zápasy odletěl na krátkou léčebnou proceduru do Čech. 

Zápas s Portugalskem začne ve Varšavě ve 20:45 a hlavním rozhodčím je Angličan Howard Webb. 

Základní sestavy:

ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Hübschman, Plašil - Jiráček, Darida, Pilař - Baroš

Portugalsko: Patrício - Pereira, Bruno Alves, Pepe, Coentrao - Meireles, Veloso, Moutinho - Nani, Postiga, Ronaldo. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK