Nejvyšší soud poslal šéfa Sevilly na sedm let do basy

- Fotbal autor: Danica Klein

Prezident fotbalového klubu FC Sevilla José María del Nido odstoupil z funkce poté, co neuspěl s odvoláním proti sedmiletému trestu za zpronevěru veřejných fondů. Šestapadesátiletý právník, jenž je většinovým vlastníkem španělského celku, byl odsouzen už před dvěma lety a minulý týden Nejvyšší soud verdikt potvrdil. 

José María del Nido

José María del Nido,zdroj: Daily Mirror

"Den, kterého jsem se nikdy nechtěl dočkat, přišel," řekl Del Nido na emotivní tiskové konferenci, na níž se omluvil fanouškům i celému městu. 

Del Nido stál v čele klubu, který je soupeřem Liberce v základní skupině Evropské ligy, od roku 2002 a prožil s ním nejúspěšnější období v historii. FC Sevilla triumfovala v letech 2006 a 2007 v Poháru UEFA, v roce 2010 získala Španělský pohár. 

V roce 2011 byl Del Nido odsouzen na sedm a půl roku do vězení za zpronevěru v případu korupce ve městě Marbella v letech 1999 až 2003. V odvolacím řízení dosáhl jen snížení trestu o půl roku a Nejvyšší soud minulý týden rozsudek potvrdil. 

Vedení klubu, jemuž momentálně v tabulce španělské ligy patří osmé místo, se dočasně ujme místopředseda José Castro. O novém předsedovi rozhodnou akcionáři 17. prosince. 

Tagy: vězení korupce Sevilla prezident fotbalového klubu

Zdroje: ČTK