Phelpsova smůla pokračuje. Zlato nezískal ani napočtvrté

- Ostatní sporty autor: Alina Holušová

Olympijské plavecké hvězdě Michaelu Phelpsovi se návrat příliš nedaří. Ani počtvrté nezískal zlatou medaili. Na americkém mistrovství v Irvine ho opět porazil Ryan Lochte v polohovce na 200 metrů. Na panpacifický šampionát a na mistrovství světa, které příští rok přivítá Kazaň, přesto nominaci získal. 

Michael Phelps, ilustrační snímek

Michael Phelps, ilustrační snímek,zdroj: Getty Images

Devětadvacetiletý Phelps dohmátl v čase 1:56,55 a byl o pět setin pomalejší než Lochte. V Irvine předtím skončil druhý na 100 m motýlek, šestý na 100 m znak a sedmý na 100 m volný způsob. "Jsem spokojený. Je lepší skončit takhle, než abych předvedl podprůměrný výkon jako v předchozích závodech," uvedl Phelps.

Naopak Lochte, který se vrací po operaci kolena, ukončil na mistrovství čekání na vítězství. Na kraulové stovce totiž skončil druhý a na 200 m znak byl třetí. "Tenhle rok je to jak na houpačce, takže jsem rád, že jsem vyhrál, i když jsem nemohl odtrénovat tolik, kolik bych chtěl," citovala Lochteho agentura AP.

Panpacifické mistrovství se v Gold Coast uskuteční od 21. do 24. srpna. Phelps se v Austrálii představí v závodu na 100 m motýlek a polohovce na 200 m. 

Tagy: plavání sport

Zdroje: ČTK