Po vaření ochutnávka. Fotbalisté testovali pivo pro fanoušky

- Fotbal autor: Danica Klein

Čeští fotbaloví reprezentanti si symbolicky přiťukli plechovkami nové edice desetistupňového piva, na jehož vzniku se před měsícem v Plzni sami podíleli. Pivo se bude bude prodávat během mistrovství Evropy, které pro český tým začne 8. června ve Vratislavi duelem s Ruskem.

Setkání tří fotbalových reprezentantů s médii se konalo 30. května 2012 v Praze. Na snímku hráči při ochutnávce nové várky piva Gambrinus. MICHAL KALÁŠEK / MEDIAFAX

Setkání tří fotbalových reprezentantů s médii se konalo 30. května 2012 v Praze. Na snímku hráči při ochutnávce nové várky piva Gambrinus. MICHAL KALÁŠEK / MEDIAFAX,zdroj: Mediafax

Hráči národního týmu Gambrinus ochutnali v hotelu Praha, kde tradičně bydlí. "Hoši, uvařili jste to dobře, ale dnes si jen cucněte. Odpoledne máme ještě trénink," říkal fotbalistům zvesela týmový manažer Vladimír Šmicer. 

Z plechovek si lokli Václav Pilař, Milan Petržela, David Lafata a Theodor Gebre Selassie. Poslední tři jmenovaní byli v plzeňském pivovaru také u toho, kdy se nová várka piva "zakládala". "Jsem rád, že jsme nic nezkazili a pivo se povedlo," poznamenal záložník Petržela. Fotbalisté budou mít také hlavní slovo v tom, jak se pivo uvařené speciálně pro šampionát bude jmenovat. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK