Rána pro reprezentaci. Rosický zářijovou kvalifikaci nestihne

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Tuhle zprávu neuslyší reprezentační trenér Pavel Vrba rád. Kapitán týmu Tomáš Rosický je po operaci a zářijová kvalifikace o Euro 2016 se bude muset obejít bez něj.

Rosického trápí zdravotní problémy velkou část jeho kariéry

Rosického trápí zdravotní problémy velkou část jeho kariéry,zdroj: Profimedia.cz

Rosický se podrobil artroskopickému zákroku kolena, kvůli jehož zranění vynechal i celou letní přípravu s Arsenalem. Serveru iDnes.cz to řekl hráčův manažer Pavel Paska, rekonvalescence si podle něj vyžádá pauzu na další čtyři až osm týdnů. 

Také předseda FAČR Miroslav Pelta dpřipustil, že Rosický kvalifikační zápasy s Kazachstánem a Lotyšskem zřejmě nestihne. "Tomáš má za sebou malý zákrok. Z Arsenalu máme informace, že jde vše dobře, ale čas jde proti nám," řekl Pelta. 

Čtyřiatřicetiletý Rosický se zranil při posledním kvalifikačním utkání na Islandu. V polovině července Arsenal informoval, že český záložník nestihne začátek sezony. A v minulém týdnu musel Rosický na operační stůl. 

Reprezentační trenér Pavel Vrba tak bude muset řešit, jak Rosického v sestavě nahradí pro důležité zápasy s Kazachstánem a v Lotyšsku. V nich Češi nutně potřebují vyhrát, aby se přiblížili postupu na mistrovství Evropy.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace Euro 2016

Zdroje: ČTK