Řekové v generálce letos poprvé vyhráli a před Eurem si věří

- Fotbal autor: Sebastian Kantor

Spokojeni byli se svou generálkou na mistrovství Evropy řečtí fotbalisté, kteří ve čtvrtečním přípravném duelu porazili Arménii 1:0. Druhý soupeř českého týmu ve skupině si připsal první letošní vítězství v oficiálním mezistátním utkání.

Image: 0130177050, License: Rights managed, Greece's National football team coach Fernando Santos (C) speaks to his players during a training session ahead of the Euro 2012 in Kitzbuhel on May 23, 2012.    AFP PHOTO, Place: AUSTRIA, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, AFP

Image: 0130177050, License: Rights managed, Greece's National football team coach Fernando Santos (C) speaks to his players during a training session ahead of the Euro 2012 in Kitzbuhel on May 23, 2012. AFP PHOTO, Place: AUSTRIA, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, AFP,zdroj: Archiv

"Získali jsme mnoho pozitivních zjištění. Především v úvodní půlhodině jsme hráli velmi dobře. Organizovaně a zabezpečeně, kvalitní byl i pohyb s míčem," řekl trenér Fernando Santos na webu sport.gr. Druhý poločas podle něj nebyl z řecké strany tak povedený i kvůli mnoha střídáním. 

Řekové vyhráli díky přesné hlavičce obránce Kyriakose Papadopulose z 23. minuty, po přestávce navíc Jorgos Samaras s Kostasem Katsuranisem neproměnili penalty. 

Portugalský kouč byl celkově spokojen s přípravou, během níž jeho tým v Rakousku ještě remizoval 1:1 Slovinskem. "Jen škoda, že jsme neměli více času, protože bychom byli ještě lepší. Hráči jsou na správné cestě. Teď se vrátíme do Řecka a dobijeme baterky." 

Ještě je dost času

Střelec prvního gólu Papadopulos věří, že mužstvo má stále ještě dost času na zlepšení. "Jsme v přípravné fázi. Nebudu soudit negativa, protože na nich určitě zapracujeme," uvedl stoper Schalke 04. Šance Řecka na Euru vidí velmi optimisticky. "Chtěl bych dojít co nejdál, proč ne rovnou do finále," prohlásil Papadopulos. 

Karagunis je přesvědčen, že výhra mužstvu psychicky pomůže. "I v přátelském utkání je vítězství důležité kvůli zvýšení sebedůvěry. Nyní můžeme trénovat ve větším klidu. Máme týden na to, abychom byli připraveni k prvnímu zápasu proti Polsku. Musíme mít dobrý start, protože jinak by se to pak špatně dohánělo," řekl záložník Panathinaikosu Atény. 

Evropský šampion z roku 2004 do turnaje vstoupí 8. června zápasem proti domácím Polákům, čtyři dny nato se Řekové utkají s Českou republikou a 16. června uzavřou skupinu duelem s Ruskem. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK