Rosický od začátku nenastoupí, bude ale na lavičce

- Fotbal autor: Danica Klein

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický nenastoupí do dnešního čtvrtfinálového duelu mistrovství Evropy s Portugalskem od začátku. Nedovolí mu to zánět v achilovce, který ho trápí od druhého utkání s Řeckem. Podle vyjádření manažera reprezentace Vladimíra Šmicera pro Českou televizi by ale mohl nastoupit v případě nutnosti jako střídající hráč.

Image: 0132946108, License: Rights managed, Restrictions: Při použití tohoto snímku povinnost uvést kredit ve formě: MICHAL ŠULA / MF DNES / Profimedia, Vratislav, Wroclaw, 20.6.2012, fotbal, Euro 2012, trénink českého týmu před zápasem s Portugalskem, Tomáš Rosický
foto: MFDNES MICHAL Å ULA, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, MFDNES

Image: 0132946108, License: Rights managed, Restrictions: Při použití tohoto snímku povinnost uvést kredit ve formě: MICHAL ŠULA / MF DNES / Profimedia, Vratislav, Wroclaw, 20.6.2012, fotbal, Euro 2012, trénink českého týmu před zápasem s Portugalskem, Tomáš Rosický foto: MFDNES MICHAL ŠULA, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, MFDNES,zdroj: Archiv

"Tomáš určitě nebude hrát od začátku," řekl Šmicer. "Pokud by nám ale v závěru teklo do bot, tak by nám možná mohl zkusit pomoct," naznačil, že Rosického start není úplně vyloučený. Sestavu ještě Šmicer nechtěl prozradit, ale neodmítl možnost, že v ní oproti předchozímu duelu s Polskem mohou nastat změny. 

Kvůli zdravotním potížím Rosický minulé úterý střídal v poločase utkání s Řeckem. V rozhodujícím zápasu základní skupiny proti domácímu Polsku v sobotu nenastoupil, v sestavě ho ve středu záložní řady nahradil Daniel Kolář. 

V neděli pak reprezentační kapitán odjel do Prahy, aby se nechal vyšetřit u fyzioterapeuta Pavla Koláře a podstoupil léčbu. V úterý se Rosický ve Vratislavi znovu připojil k týmu a ve středu už absolvoval trénink. Problémy s achilovkou mu však nedovolí odehrát varšavské čtvrtfinále od začátku. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK