Rosický proti Portugalsku nenastoupí v základní sestavě

- Fotbal autor: Sebastian Kantor

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický nenastoupí do dnešního čtvrtfinálového duelu mistrovství Evropy s Portugalskem od začátku. Nedovolí mu to zánět v achilovce, který ho trápí od druhého utkání s Řeckem. Podle vyjádření manažera reprezentace Vladimíra Šmicera pro Českou televizi by ale mohl nastoupit v případě nutnosti jako střídající hráč.

Zleva Tomáš Rosický, Milan Baroš a Tomáš Sivok na tréninku české fotbalové reprezentace v rámci fotbalového mistrovství Evropy 11. června v polské Vratislavi.---EURO 2012, soccer, Czech soccer team training ahead of the game against Greece in Wroclaw, Poland, June 11, 2012. From left: Tomas Rosicky,  Milan Baros, Tomas Sivok. (CTK Photo/Katerina Sulova)

Zleva Tomáš Rosický, Milan Baroš a Tomáš Sivok na tréninku české fotbalové reprezentace v rámci fotbalového mistrovství Evropy 11. června v polské Vratislavi.---EURO 2012, soccer, Czech soccer team training ahead of the game against Greece in Wroclaw, Poland, June 11, 2012. From left: Tomas Rosicky, Milan Baros, Tomas Sivok. (CTK Photo/Katerina Sulova),zdroj: Archiv

"Tomáš určitě nebude hrát od začátku," řekl Šmicer. "Pokud by nám ale v závěru teklo do bot, tak by nám možná mohl zkusit pomoct," naznačil, že Rosického start není úplně vyloučený. Sestavu ještě Šmicer nechtěl prozradit, ale neodmítl možnost, že v ní oproti předchozímu duelu s Polskem mohou nastat změny. 

Kvůli zdravotním potížím Rosický minulé úterý střídal v poločase utkání s Řeckem. V rozhodujícím zápasu základní skupiny proti domácímu Polsku v sobotu nenastoupil, v sestavě ho ve středu záložní řady nahradil Daniel Kolář. 

V neděli pak reprezentační kapitán odjel do Prahy, aby se nechal vyšetřit u fyzioterapeuta Pavla Koláře a podstoupil léčbu. V úterý se Rosický ve Vratislavi znovu připojil k týmu a ve středu už absolvoval trénink. Problémy s achilovkou mu však nedovolí odehrát varšavské čtvrtfinále od začátku.

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK