Rusové nepochybují: Proti Česku bereme jen 3 body

- Fotbal autor: Michal Polák

Ruská fotbalová reprezentace v úvodním utkání mistrovství Evropy s Českou republikou očekává vítězství. Novinářům ve Varšavě to dnes řekli fotbalisté ruského týmu po prvním tréninku, který si odbyli na hřišti v obci Sulejówek asi půl hodiny cesty na východ od polské metropole. Ruští fotbalisté se dnes ubytovali v hotelu Bristol v centru Varšavy.

Image: 0126902417, License: Rights managed, Restrictions: Mandatory credit, 1100944 Russia, Krasnodar. 04/21/2012 Zenit player Andrei Arshavin celebrates a goal in the 40th-round Russian Football Championship match between Premier League football clubs Kuban (Krasnodar) and Zenit (St. Petersburg). Mihail Mokrushin/RIA Novosti, Place: Russia, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Ria Novosti

Image: 0126902417, License: Rights managed, Restrictions: Mandatory credit, 1100944 Russia, Krasnodar. 04/21/2012 Zenit player Andrei Arshavin celebrates a goal in the 40th-round Russian Football Championship match between Premier League football clubs Kuban (Krasnodar) and Zenit (St. Petersburg). Mihail Mokrushin/RIA Novosti, Place: Russia, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Ria Novosti,zdroj: Archiv

O vítězství v pátečním zápase nepochybuje útočník sborné Alexandr Keržakov. Výsledek je jasný i jeho kolegovi Romanu Pavljučenkovi. "Jasně, že vyhrajeme. Máme za úkol postoupit ze skupiny," řekl po tréninku. "Bude to ale těžké, dneska umí hrát fotbal každý," dodal bývalý útočník Tottenhamu a nyní hráč Lokomotivu Moskva. 
    

Navzdory obavám některých ruských novinářů z nepřívětivého přijetí jsou Rusové s atmosférou ve Varšavě spokojeni. "Nálada v týmu je povznesená, blíží se velký zápas," prohlásil záložník ruského týmu Igor Semšov. "Ne každému fotbalistovi se poštěstí být na Euru. Všichni se na úvodní zápas těšíme," uvedl. 

V úterý mají ruští hráči v plánu další trénink a ve čtvrtek se už vypraví k zápasu s Českem do Vratislavi. 

V Polsku jsou už všichni soupeři českého týmu ze základní skupiny, Řekové přiletěli do Varšavy dnes odpoledne. Polská reprezentace už několik dní trénuje na stadionu varšavské Legie.

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK