Šafářová blízko titulu. V Melbourne si zahraje finále čtyřhry

- Tenis autor: Petr Hašek

Tenistka Lucie Šafářová si může po vyřazení z prvního kola dvouhry náladu na Australian Open zlepšit ve čtyřhře. S Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou postoupily do finále a česká tenistka je tak blízko svému prvnímu grandslamovému titulu v deblu.

Tenistka Lucie Šafářová (ilustrační foto)

Tenistka Lucie Šafářová (ilustrační foto),zdroj: Isifa.com

Česko-americký pár měl cestu do finále značně ulehčenou. První set nad Julií Görgesovou a Annou-Lenou Grönefeldovou vyhrály jednoznačně 6:0, poté Němky kvůli nemoci  Görgesové zápasy skrečovaly.

„Je mi líto Julie, že se necítí dobře, ale snad se dá brzy dohromady. Myslím, že jsme jinak hrály od začátku zápasu dobře,“ řekla na webu turnaje Šafářová, která se mohla v boji o titul utkat proti krajance Barboře Záhlavové-Strýcové.

Plzeňská rodačka ale s Nizozemkou Michaellou Krajicekovou v druhém semifinále podlehly ve dvou setech  Číňaňce Čeng Ťie a Chan Yung-Jan z Tchaj-wanu.

„Měly jsme od prvního kola těžké soupeřky, ale hrajeme výborně a teď se těšíme na finále. Koukaly jsme se v semifinále na Čeng Ťie a Chan Yung-Jan a hrajou velice dobře. Musíme být připravené,“ upozorňuje Šafářová, která se s Mattekovou-Sandsovou dal dohromady poprvé díky svému kanadskému kouči Robu Steckleymu.

Napodobí Novotnou?

„Známe se s Bethanií dlouho, ale můj trenér kamarádí s jejím manželem. Před sezonou jsme si psaly a řekly si, pojďme hrát spolu v Melbourne čtyřhru. A zdá se, že to bylo dobré rozhodnutí,“ smála se 16. hráčka světového žebříčku WTA ve dvouhře.

Ve finále čtyřhry žen na Australian Open je 27letá Šafářová první Češkou po dlouhých 20 letech. Naposledy ho hrála Jana Novotná, která se v roce 1995 radovala z titulu spolu se Španělkou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou.

Tenisový turnaj Australian Open (dotace 40 mil. australských dolarů): 

Ženy: 
Dvouhra - čtvrtfinále:
S. Williamsová (1-USA) - Cibulková (11-SR) 6:2, 6:2, Keysová (USA) - V. Williamsová (18-USA) 6:3, 4:6, 6:4. 

Čtyřhra - semifinále: 
Šafářová, Matteková-Sandsová (ČR/USA) - Görgesová, Grönefeldová (16-Něm.). 6:0 skreč, Ťie Čeng, Chan Yung-Jan (14-Čína/Tchaj-wan) - Záhlavová-Strýcová, Krajiceková (13-ČR/Niz.) 6:3, 6:2.

Muži: 
Dvouhra - čtvrtfinále: 
Wawrinka (4-Švýc.) - Nišikori (5-Jap.) 6:3, 6:4, 7:6 (8:6

Tagy: grandslam Australian Open čtyřhra česká tenistka

Zdroje: ČTK