Šafářová si z Australian Open odváží titul ze čtyřhry!

VIDEO - Tenis autor: Petr Hašek

Zklamání z  brzkého vyřazení ve dvouhře je pryč. Tenistka Lucie Šafářová si na Australian Open dokonale spravila náladu ve čtyřhře, kterou po boku Bethanie Mattekové-Sandsové vyhrála. Ve finále porazil česko-americký pár Číňanku Čeng Ťie a Chan Yung-Jan z Tchaj-wanu 6:4 a 7:6.

Lucie Šafářová (vpravo) s Bethanií Mattekovou-Sandsovou s trofejí pro vítězky deblu

Lucie Šafářová (vpravo) s Bethanií Mattekovou-Sandsovou s trofejí pro vítězky deblu,zdroj: Isifa.com

„Tahle výhra je neobyčejná a těžko se popisují pocity. Prožívám velkou radost a uspokojení, protože být grandslamovou šampionkou je to nejlepší,“ řekla Šafářová. „Hrály jsme skvěle a určitě mi to dodá i sebevědomí do budoucna pro dvouhru i čtyřhru,“ doplnila brněnská rodačka.

Šafářová se svou partnerkou sice vstoupily do utkání ztraceným podáním, ale ztrátu okamžitě smazaly a za stavu 5:4 sebraly Asiatkám podání podruhé. Prvním set získaly za 42 minut. Ve druhé sadě se opakoval úvod prvního setu, jen s tím rozdílem, že jako první se do brejku dostal česko-americký pár. Následně ale i kvůli menším zdravotním problémům Mattekové-Sandsové dvakrát ztratil podání a Čengová s Changovou podávaly za stavu 5:4 na vítězství v setu.

Situaci sice nezvládly, ale ani Šafářová se svou spoluhráčkou následně podání neudržely a Asiatky měly druhou šanci sadu ukončit. Znovu se jim to ale nepodařilo a na řadu tak přišel tie-break. Ten česko-americká dvojice vyhrála 7:5.

„Lucie, musím ti poděkovat. Hrály jsme spolu prvně a doufám, že si to zopakujeme,“ řekla po utkání na kurtu Matteková-Sandosvá. „Určitě. I já tobě děkuju za skvělý týden,“ smála se Šafářová, která se může radovat ze svého prvního deblový titul na grandslamu.

Šestnáctá hráčka žebříčku WTa ve dvouhře se stala první českou vítězkou čtyřhry na Australian Open po 20 letech. Před ní to naposledy dokázala Jana Novotná, která v roce 1995 čtyřhru v Melbourne ovládla společně se Španělkou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou.

Triumf slaví i juniorky

O druhý český titul se na Australian Open postaraly juniorky Miriam Kolodziejová a Markéta Vondroušová. Druhý nasazený pár ve finále čtyřhry porazil německo-belgickou dvojici Katharina Hobgarská, Greet Minnenová 7:5, 6:4.

Tenisový turnaj Australian Open (dotace 40 mil. australských dolarů):

Ženy – čtyřhra, finále:
Šafářová, Matteková-Sandsová (ČR/USA) - Chan Yung-Jan, Čeng Ťie (14-Tchaj-wan/Čína) 6:4, 7:6 (7:5).

Juniorky – čtyřhra, finále:
Kolodziejová, Vondroušová (2-ČR) - Hobgarská, Minnenová (Něm./Belg.) 7:5, 6:4.

Tagy: Australian Open čtyřhra česká tenistka

Zdroje: ČTK