Schumacher zůstává den před 45. narozeninami v kritickém stavu

- Ostatní sporty autor: Jakub Konečný

Slavný pilot formule 1 Michael Schumacher je den před 45. narozeninami nadále v kritickém, ale stabilním stavu. Další informace o vývoji jeho těžkého zranění hlavy lékaři zatím neposkytnou. Jeho manažerka Sabine Kehmová už ve středu prohlásila, že zveřejní nové zprávy jen v případě, že se Schumacherův zdravotní stav významně změní, ať už pozitivním nebo negativním směrem.

Michael Schumacher

Michael Schumacher,zdroj: Profimedia.cz

Sedminásobný mistr světa zůstává po nedělní nehodě na lyžích v nemocnici v Grenoblu v umělém spánku. V pondělí večer se podrobil druhé operaci mozku, při níž lékaři odstranili velký hematom z levé strany hlavy a podařilo se jim snížit tlak v lebce.

Poté se zdravotní stav německého pilota mírně zlepšil a stabilizoval, což platilo v úterý i ve středu. "To je pro tuto chvíli dobrá zpráva. Ale Michaelovo zranění je vážné," uvedla Kehmová na Nový rok.

Podle listu Bild utrpěl Schumacher zranění, když se snažil pomoci dceři svého přítele, která upadla. Při tom vyjel asi 20 metrů z upravené sjezdovky, narazil do kamene skrytého pod sněhem a o další se při pádu udeřil do hlavy. "Byla to ohromná, ohromná smůla. Nejel nijak rychle. Normálně zatáčel," řekla německému deníku Kehmová.

Nejúspěšnější pilot v historii formule 1 a vítěz rekordních 91 Velkých cen se vážně zranil v neděli ráno při lyžování v Méribelu. Schumacher, jenž ukončil kariéru v roce 2012, upadl v neupravené části sjezdovky. Uhodil se hlavou o kámen, život mu zachránila přilba.

Tagy: koma

Zdroje: ČTK