Sivok: Bereme to jako odvetu na minulé EURO

- Fotbal autor: Michal Polák

Podle českého fotbalového reprezentanta Tomáše Sivoka nejsou Portugalci zrovna ideálním soupeřem pro čtvrteční čtvrtfinále mistrovství Evropy. Raději by ve Varšavě změřil síly s Dánskem nebo Nizozemskem.

Na Městském stadionu v polské Wroclawi se 16. června 2012 odehrál poslední zápas české reprezentace ve skupině A proti celku Polska. Na snímku (vlevo) a  (vpravo) MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX

Na Městském stadionu v polské Wroclawi se 16. června 2012 odehrál poslední zápas české reprezentace ve skupině A proti celku Polska. Na snímku (vlevo) a (vpravo) MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX,zdroj: Archiv

"Portugalci se zjevně dostávají do formy, proto by možná bylo lepší jít na Dány nebo Nizozemce. Ale ve čtvrtfinále už si nevybereme," řekl Sivok. 

Přesto věří, že se spoluhráči zápas zvládne a oplatí Portugalcům porážku 1:3 z minulého evropského šampionátu v Rakousku a Švýcarsku. "Můžeme to brát jako odvetu za tu čtyři roky starou prohru, ale určitě to bude těžké jako tehdy," míní Sivok. 

Klíčové prý bude pokrývat rychlé útočníky soupeře v čele s Cristianem Ronaldem a nedávat jim prostor pro protiútoky. "Hlavně nesmíme otevírat hru jako Nizozemci. Když mají Portugalci prostor, trestají to," dodal český stoper k dnešní výhře Portugalců nad Nizozemskem 2:1, kterou dvěma zásahy zařídil Ronaldo po rychlých brejcích. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK