Skokané začnou letní Grand Prix bez Hájka a Jandy

- Sport autor: red

Kvarteto Roman Koudelka, Jan Matura, Borek Sedlák a Lukáš Hlava zahájí letní Grand Prix skokanů na lyžích, které začne o víkendu v německém Hinterzartenu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Vítěz víkendových závodů Kontinentálního poháru v Courchevelu Jakub Janda a Antonín Hájek dostanou od trenéra Davida Jiroutka šanci od čtvrtého závodu. 

Nominaci na začátek Grand Prix jmenoval Jiroutek po soustředění v Hinterzartenu, kde jeho svěřenci absolvovali několik závodních kol. "Udělal jsem nominaci jako Rakušané a Norové. To znamená, že není dané, že silnější jede. Všichni kluci odvedli v přípravě fantastickou práci a když jsem sečetl výsledky, které kluci předvedli, tak mi vyšla nominace zmíněných čtyř lidí," řekl Jiroutek. 

Kouč byl rád, že Janda s Hájkem ovládli o víkendu závody v Courchevelu. Nic to ale nemění na tom, že čtveřice Koudelka, Matura, Sedlák a Hlava pojede do Hinterzartenu Courchvelu a Einsiedelnu, dva z nich pak ve Wisle nahradí právě Janda a letecký rekordman Hájek. 

"A pak by měla vykrystalizovat čtyřka, která by měla dojet konec závodů," řekl Jiroutek. Kompletní tým bez omezení se představí českému publiku v Liberci, kde se letní Grand Prix zastaví 1. října. 

Trenér Jiroutek doufal, že jeho svěřenci se dokážou prosadit, i když se déle než jindy věnovali silové přípravě. "Proto nejsme extra vybroušeni na léto, ale přesto bych chtěl, aby se Koudy (Koudelka) vrátil výsledkově na místa kam patří - když udělá lepší skoky z tréninku, tak do patnáctky by měl určitě být," řekl Jiroutek. 

V prvních závodech letní Grand Prix se rovněž ukáže, jak kdo zvládl úpravu pravidel. Skokani musí mít v porovnání s předchozími lety asi o dva centimetry kratší lyže a jejich váha by měla být vyšší asi o kilo a půl. "Je to jako ve formuli jedna, že se pořád mění pravidla. Tohle je postavený k rakouské škole, míň to nese a je třeba jinak směřovat odraz, ale teprve uvidíme, komu to pomůže," řekl Jiroutek.

Zdroje: ČTK