Slavia nevyužila ani druhý mečbol, série pokračuje

- Sport autor: red

Slavia neudržela slibný náskok a v domácím zápase podlehla 5:3, když poslední branku vstřelili Oceláři z Třince šestnáct sekund před koncem do prázdné branky. Pro domácí se přitom mač vyvíjel velmi dobře, do vedení se dostali už ve druhé minutě.

A ještě těsně před polovinou zápasu vyhrávali 3:1 , jenže pak přišel velký zvrat Třince, který během necelé minuty a půl skóre dvěma góly otočil.O finalistovi tak rozhodne závěrečný zápas.

I Když Třinec bude vzhledem k postavení obou celků po základní části favoritem a navíc  se díky dvěma výhrám za sebou dostal do psychické výhody, o Slavii je známo, že páté zápasy umí, z jedenácti prohrála jen jeden.

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Kolařík (Pospíšil), 10. T. Svoboda (Micka), 28. T. Svoboda (Pospíšil) - 5. Hrňa (Peterek), 29. Krajíček (Polák), 38. Hrabal (Zíb, M. Růžička), 39. M. Růžička (Bonk, Zíb), 60. Adamský. Rozhodčí: Minář, Ország (SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:9, navíc Vašíček - Varaďa oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 10.542. Stav série: 3:3.
Sestavy:
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kolařík, Vašíček, Roth, Krejčík - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Jaškin, Endál, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Hudec, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Orsava - Polák, Polanský, Adamský - Hrňa, Peterek, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.