Šmicer skončí ve funkci manažera fotbalové reprezentace

- Fotbal autor: Jakub Konečný

Vladimír Šmicer skončí ve funkci manažera fotbalové reprezentace. Vedení Fotbalové asociace ČR mu neprodlouží smlouvu, která vyprší koncem roku. Informaci přinesl server iDnes.cz a potvrdil ji mluvčí asociace Jaroslav Kolář.

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer,zdroj: Getty Images

Blížící se Šmicrův konec u národního týmu naznačil v dnešním vydání deníku Sport i předseda asociace Miroslav Pelta. "Nechci nikoho odepisovat, ale přestože máme velice dobré mezilidské vztahy, myslím si, že jeho období u reprezentace končí," uvedl Pelta.

Čtyřicetiletý Šmicer se stal manažerem na podzim 2009 hned po ukončení hráčské kariéry. Jeho odchod je jednou z avizovaných změn kolem národního týmu, který bude v další kvalifikaci o mistrovství Evropy vést nový trenér. Dá se očekávat, že role reprezentačního manažera by se mohl ujmout sám Pelta, který v minulosti už v této funkci působil.

Šmicer nad svým dalším působením u reprezentace sám přemítal v září po prohře v Itálii. "Musím se trošku zamyslet, jak se vyvíjela celá ta kvalifikace, celý ten tým. Musím si zanalyzovat, jestli budu mít chuť dál pokračovat, nebo jestli nebude lepší, aby začal kompletně celý nový realizační tým. Sám nevím, jak to bude po novém roce vypadat," prohlásil tehdy bývalý reprezentant.

Ještě v sobotu však naznačoval, že by u týmu rád setrval. "Samozřejmě také cítím zodpovědnost za to, jak kvalifikace dopadla. Ale mistrovství Evropy je ve Francii, kde jsem pět let působil, takže by mě to lákalo. Ale je jasné, že to také bude hodně záležet na novém trenérovi a panu Peltovi, jakou budou mít představu," dodal.

Šmicer do funkce nastoupil v listopadu 2009, v době, kdy mužstvo převzal kouč Michal Bílek. Ten skončil po zářijové kvalifikační porážce v Itálii, která českému celku sebrala reálnou naději na postup na světový šampionát.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace

Zdroje: ČTK