Smolař Albrecht se před čtyřmi roky málem zabil. A přišel další vážný úraz

- Ostatní sporty autor: Danica Klein

VIDEO. Necelé čtyři roky po vážném zranění hlavy a plic si švýcarský sjezdař Daniel Albrecht přivodil další těžký úraz. Při tréninku na sjezd Světového poháru v kanadském Lake Louise si při pádu poškodil koleno a vrtulník ho přepravil do nemocnice v Calgary.

Daniel Albrecht

Daniel Albrecht,zdroj: telegraph.co.uk

Devětadvacetiletý mistr světa z kombinace z roku 2007 a vítěz čtyř závodů ve Světovém poháru má podle vyjádření národního lyžařského svazu komplexní zranění levého kolena. "Hlava ale nebyla poraněná, má jen několik menších modřin v obličeji. Komunikoval normálně," uvedli Švýcaři v prohlášení po počítačové tomografii celého těla. 

V únoru 2009 Albrecht ležel tři týdny v umělém spánku s mozkolebečním traumatem a drobným krvácením z plic. To byl následek pádu při tréninku na obávaný sjezd v Kitzbühelu. Po zotavení se do Světového poháru vrátil v prosinci o rok později, od té doby se však rychlostním disciplínám vyhýbal. V Lake Louise chtěl v sobotu poprvé od zranění absolvovat v SP sjezd. 

Tuto sezonu přitom Albrecht bral jako poslední pokus vrátit se do vrcholového lyžování. O konci kariéry se ale šéftrenér Osi Inglin zdráhal hovořit. "Nechci říkat žádné prognózy. Přejeme mu potřebnou sílu, aby zvládl tuto další ránu osudu," řekl Inglin. 


Po Albrechtově pádu byl čtvrteční trénink na dlouhé minuty přerušen. Ve druhém měřeném tréninku dosáhl nejrychlejšího času Nor Aksel Lund Svindal, Ondřej Bank na něj ztratil čtyři sekundy a obsadil 64. místo.

Tagy: koleno lyžování úraz

Zdroje: ČTK