Sparta nadělila Slavii v Silvestrovském derby šest gólů

- Fotbal autor: art

Sparta si ze Silvestrovského derby internacionálů se Slavií odnesla jednoznačné vítězství 6:3. Tradiční exhibici vyhrála poprvé od roku 2011 a celkově pošesté z celkového počtu 29 ročníků. Za nejlepší hráče souboje byli zvoleni Ivo Ulich a Milan Fukal. 

Ivo Ulich byl vyhlášen za jednoho ze dvou nejlepších hráčů zápasu. Na snímku slaví gól s Stanislavem Vlčkem během loňského derby

Ivo Ulich byl vyhlášen za jednoho ze dvou nejlepších hráčů zápasu. Na snímku slaví gól s Stanislavem Vlčkem během loňského derby,zdroj: Profimedia.cz

"Dnes jsme spokojení, ale pro nás je už důležitější si dobře zahrát než konečný výsledek. Hlavní je, aby to bavilo nás a diváky. A to dnes platilo. Padaly krásné branky," prohlásil bývalý kapitán Sparty Jiří Novotný. "Vyhráli jsme, ale Slavia má stále výrazně lepší bilanci. Dnes rozhodlo, že jsme proměňovali šance. V tom byl rozdíl mezi oběma týmy," dodal.

V posledních 12 letech se Spartě v derby internacionálů příliš nedařilo, vyhrála jen dvakrát. Letos ale v Edenu zazářila. Zápas přitom otevřela Slavie, když ji poslal do vedení nováček derby Lukáš Jarolím. Jenže Sparťané dokázali rychle srovnat a následně i převzít iniciativu.

Slavii převálcovali aktivnější hrou a úspěch slavili i přes to, že se ze zápasu omluvilo několik kanonýrů včetně Horsta Siegla, Jana Kollena nebo Vratislava Lokvence.

Na hřišti nicméně zazářil Marek Kincl, který spolu s Michalem Pospíšilem zvýšil ještě do poločasu na 4:1. Pátý gól inkasovala Slavie od Milana Fukala a vítězství Sparty definitivně stvrdil Sionko. Za kosmetické snížení rozdílu se postarali Slavisté Pavel Kuka a Tomáš Kuchař. 

Tagy: český fotbal Sparta vs. Slavia

Zdroje: ČTK