Štěpánek těsně před branami finále Davisova poháru pohořel

- Tenis autor: Lucie Hyblerová

Český tenista Radek Štěpánek si před finále Davisova poháru o titul ve čtyřhře na Turnaji mistrů nezahraje. Spolu s Indem Leanderem Paesem dnes nevyužili mečbol a prohráli semifinále v Londýně s indickou dvojicí Rohann Bopanna a Maheš Bhúpathí 6:4, 1:6 a 10:12. 

Radek Štěpánek

Radek Štěpánek,zdroj: Mediafax

Druhá finálová dvojice vzejde z utkání Španělů Marcela Granollerse a Marka Lópeze s britsko-dánským párem Jonathan Marray a Frederik Nielsen. 

"Sahali jsme po finále, ale nedopadlo to. Ale pokud budeme příští rok takhle pracovat a užívat si to, věřím, že šance ještě bude," řekl Štěpánek serveru iDnes. 

První set rozhodla sedmá hra, v které se Štěpánkovi s Paesem povedlo proměnit po sérii skvělých zásahů na síti čtvrtý brejkbol při podání Bhúpathího. Ve druhé sadě ale indická dvojice výrazně přitvrdila na returnu. Štěpánek s Paesem si dvakrát prohráli podání a o výsledku zápasu rozhodl tzv. super tie-break. 

Ve zkrácené hře do deseti bodů vyšla česko-indickému páru série čtyř bodů v řadě a vedl 7:3 a 8:5, ale náskok neudržel. Za stavu 8:7 mohl Štěpánek při svém podání zápas dokončit, ale jednou o bod přišel. Přesto měl česko-indický pár mečbol, který mu ale Bhúpathí nedovolil využít a další dva míče získali Indové. 

"Super-tiebreak jsme měli skvěle rozehraný, ale nedokázali jsme ukončit výměny a nahrané voleje jsme bohužel zkazili," řekl Štěpánek. Oni začali hrát uvolněněji. Spíš bych řekl, že jsme si to prohráli sami, než že jsme byli poraženi," dodal. 

Štěpánek s Paesem mají za sebou první společnou sezonu, která se jim nadmíru vydařila. Vyhráli Australian Open a velké turnaje v Miami a Šanghaji. Na Turnaji mistrů našli po třech výhrách ve skupině přemožitele až v semifinále. 

Třiatřicetiletý Štěpánek se nyní připojí k daviscupovému týmu a spolu s Tomášem Berdychem se pokusí od pátku do neděle získat pro Českou republiku slavnou "salátovou mísu". V O2 areně vyzvou tenisté obhájce titulu Španěly.

Tagy: turnaj

Zdroje: ČTK