Tenistka Karolína Plíšková vyhrála turnaj v Linci

- Tenis autor: Petr Hašek

Tenistka Karolína Plíšková vyhrála halový turnaj v Linci a získala třetí titul v kariéře. Sedmá nasazená česká hráčka odvrátila ve finále s Italkou Camilou Giorgiovou mečbol a navzdory zranění zvítězila 6:7, 6:3 a 7:6.

Karolína Plíšková porazila ve finále turnaje v Linci Italku Camilu Giorgiovou

Karolína Plíšková porazila ve finále turnaje v Linci Italku Camilu Giorgiovou,zdroj: Isifa.com

Plíšková vstoupila do utkání dobře a v páté hře sebrala své soupeřce podání. Za stavu 5:4 mohla set ukončit při svém podání, jenže brejk neudržela a celou sadu následně ztratila v tie-breaku, který česká hráčka prohrála 4:7.

Ve druhé sadě Plíšková prorazila Giorgiové první dvě podání a rychle vedla 4:0. Následně sice i ona servis promarnila, ale po 33 minutách využila první setbol a vynutila si třetí rozhodující set.

V něm si 22letá tenistka z Loun vypracovala po dvou brejkbolech luxusní náskok a za stavu 5:2 podávala na vítězství v zápase, jenže servis ztratila. Druhou šanci dostala za stavu 5:4, ale situace se opakovala  a Giorgiová manko smazala. Ve dvanácté hře měla při podání Plíškové dokonce k dispozici mečbol, ale nevyužila ho. O vítězce tak musela rozhodnout zkrácená hra, která lépe vyšla české hráčce.

Tenisový turnaj žen v Linci (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):
Dvouhra - finále:
Karolína Plíšková (7-ČR) - Giorgiová (It.) 6:7 (4:7), 6:3, 7:6 (7:4).

Tagy: Karolína Plíšková

Zdroje: ČTK,Vlastní