Torres se po ročním půstu trefil. Španělé porazili Koreu 4:1

- Fotbal autor: Michal Polák

Chelsea FC's Spanish striker Fernando Torres, warms up prior to the Champions League semifinals second leg soccer match against FC Barcelona at Camp Nou stadium in Barcelona, northeastern Spain, 24 April 2012. MEDIAFAX / EFE,zdroj: Archiv

Útočník Fernando Torres ukončil v dnešním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy proti Koreji roční střelecký půst ve španělské fotbalové reprezentaci a pomohl úřadujícím šampionům k vítězství 4:1.

Torres, jenž se naposledy v dresu Španělska trefil loni v červnu v USA a střelecky se mu nedařilo ani v Chelsea, dnes v Bernu otevřel skóre v 11. minutě. Krátce před koncem prvního poločasu sice vyrovnal Kim To-hon, ale favorit po přestávce třemi góly stanovil jasné skóre.

Španělé nastoupili ještě bez hráčů Barcelony, kteří kvůli přípravě na finále Španělského poháru, jež se hrálo v pátek, vynechali týdenní soustředění v Rakousku.

Své přípravy vyhráli také další účastníci Eura. Švédsko i díky gólu kanonýra Zlatana Ibrahimovice porazilo doma 3:2 Island, Nizozemsko porazilo 2:0 hosty ze Slovenska.

Tagy: EURO 2012