Trenér Bílek vynáší význam Baroše do nebes

- Fotbal autor: red

Trenér českých fotbalistů Michal Bílek lituje toho, že útočník Milan Baroš ukončil reprezentační kariéru. Podle něj až čas ukáže, jak výraznou osobností pro národní tým Baroš byl.

Na Městském stadionu v polské Wroclawi se 16. června 2012 odehrál poslední zápas české reprezentace ve skupině A proti celku Polska. Na snímku (vlevo) a  (vpravo) MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX

Na Městském stadionu v polské Wroclawi se 16. června 2012 odehrál poslední zápas české reprezentace ve skupině A proti celku Polska. Na snímku (vlevo) a (vpravo) MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX,zdroj: Archiv

"Odchází nám obrovská persona. Strašně mě mrzí, že Milan končí," řekl Bílek na tiskové konferenci po návratu do Prahy z mistrovství Evropy. "Milan pro mě byl vždy útočník číslo jedna a bral jsem ho jako hráče, kterého opravdu potřebujeme. Jeho rozhodnutí mě mrzí, protože na to ještě má," dodal. 

Baroš se rozhodl uzavřít reprezentační kariéru po čtvrteční porážce ve čtvrtfinále ME s Portugalskem. "Po zápase nám v kabině řekl, že to byl jeho poslední zápas. Byl bych sice moc rád, kdyby pokračoval, ale nepřemlouvali jsme ho, protože už byl rozhodnutý. Chce mít svůj klid a my to bereme," řekl Bílek. 

Hráči prý na Barošův konec reagovali spontánně a tři minuty mu vestoje tleskali. "Já byl v týmu hodně let, ale něco tak emocionálního jsem tam nezažil," prohlásil manažer reprezentace Vladimír Šmicer. 

"I to dokazuje, jak byl Milan pro tým důležitý. Chybět nám nebude jen jako hráč, ale i jako člověk. Veřejností je vnímaný jako frajer, ale opak je pravdou. Je pohodový, skromný a je s ním sranda," řekl Bílek. 

Podle něj až čas doopravdy ukáže, jak byl Baroš pro reprezentaci důležitý. "Ta jeho role v týmu a schopnosti se ocení až později. Teď všichni poznáme, jak nám bude chybět. Je to výjimečný hráč, který vždy odvedl hrozně moc práce," dodal Bílek. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK