Zlatý hattrick. Velkou pardubickou ovládla potřetí za sebou Orphee des Blins

- Ostatní sporty autor: Petr Hašek

Jako první klisna v historii vyhrála Velkou pardubickou třikrát v řadě. Orphee des Blins v sedle s žokejem Janem Faltejskem po jasných triumfech z předchozích dvou let musela na 124. ročníku slavného dostihového závodu o vítězství bojovat do posledních metrů.

Orphee des Blins (vpravo) s žokejem Janem Faltejskem odráží útok Al Jaze

Orphee des Blins (vpravo) s žokejem Janem Faltejskem odráží útok Al Jaze,zdroj: Profimedia.cz

Dvanáctiletá hnědka se podle očekávání dostala brzy do vedení a diktovala tempo závodu. V cílové rovince ale překvapivě nastoupil sedmiletý ryzák valach Al Jaz s Josefem Sovkou, který ale v dramatickém závěru Orphee des Blins nepřekonal. Ta svému majiteli zajistila dva miliony korun.

V příštím roce může klisna ze stáje DS Pegas zaútočit na čtvrtý triumf, což se v proslulém dostihu povedlo pouze legendárnímu Železníkovi v sedle s Josefem Váňou starším. Tomu se letos s trojnásobným šampionem Tiumenem nedařilo.

Velkou pardubickou dokončil 61letý žokej při svém pravděpodobném loučení v závěru startovního pole na 16. místě.

124. Velká pardubická s Českou pojišťovnou (překážkový dostih na 6900 m, šestiletí a starší koně, dotace 5 milionů korun):
1. Orphee des Blins (ž. Faltejsek, tr. Wroblewski, stáj DS Pegas), 2. Al Jaz (ž. Sovka), 3. Klaus (ž. Myška), 4.Universe of Gracie (ž. Kousek), 5. Kasim (ž. Novák), 6. Zarif (ž. Stromský).
Čas: 9:08,25.
Výrok: tuhý boj 3/4 - 13 - 1. 

Tagy: dostihy Velká Pardubická

Zdroje: ČTK