Zraněný Nadal nechce uspěchat návrat. Davis Cup je pořád v ohrožení

- Tenis autor: Danica Klein

Španělský tenista Rafael Nadal nechce uspěchat návrat na kurty. Třetí hráč světa léčí od Wimbledonu zraněné levé koleno, stále v něm občas cítí bolest a dokud problém neustoupí, hrát nebude. Neví proto, zda stihne finále Davisova poháru proti českým tenistům, které se uskuteční 16. až 18. listopadu v Praze. 

Rafael Nadal.

Rafael Nadal.,zdroj: news.com

"Pokud by všechno šlo dobře, já mohl hrát a kapitán by si myslel, že do týmu patřím, tak tam budu. Ale pokud ne, budu kluky podporovat na dálku," řekl v rozhovoru agentuře Reuters Nadal, který v Davis Cupu prohrál jen jeden z 21 zápasů.

Šestadvacetiletý tenista nehraje od nečekané porážky s Lukášem Rosolem ve druhém kole červnového Wimbledonu. S koleny má bývalá světová jednička časté potíže. Před třemi lety kvůli nim Nadal nehrál dva měsíce a vynechal kompletní sezonu na trávě. Teď ho trápí natržený patelární vaz a zánět v levém kolenu. 

Jediným sportem golf

"Dělám všechno, co mi říkají a jde to víceméně dobře. Chce to však dostatek času. Během několika týdnů uvidíme, jak na tom budu, ale mojí prioritou je nic neuspěchat a být při návratu v pořádku," řekl Nadal, letošní vítěz French Open. 

Jedenáctinásobný grandslamový vítěz podstupuje intenzivní léčbu, mimo jiné za pomoci laseru. Lékař španělské tenisové federace Angel Ruiz-Cotorro začátkem září řekl, že by mohl být zpět na kurtu do měsíce. "Budu zase hrát, až mě koleno nebude bolet a nevím, zda to bude za dva, tři, nebo čtyři týdny," uvedl Nadal

V současnosti rehabilituje a hraje často jenom golf. "To je jediný sport, který mám od lékařů povolený a kolenu nevadí," napsal na Facebooku. 

Rodák z Mallorky označil tenis za velmi agresivní a fyzicky náročný sport. "A to hlavně na tvrdých površích. Když hrajete na maximum, dostáváte své tělo na hranici možností. Já mám problémy s koleny, ostatní zase jiné," řekl Nadal

Doufá, že ještě neřekl poslední slovo a znovu bude patřit po bok Švýcara Rogera Federera, Srba Novaka Djokoviče a Brita Andyho Murrayho k absolutní špičce. "Snad mi v tom kolena nebudou bránit. Chci zase bojovat a hrát jako letos prvních šest měsíců. Je mi teprve šestadvacet a mám toho hodně před sebou," řekl. 

Tagy: zranění Praha finále tenis Davis Cup

Zdroje: ČTK