Dnes je sobota 5. července 2025., Svátek má Cyril a Metoděj
Počasí dnes 26°C Polojasno

Basketbalistky si přejí, aby jim s Koreou fandil bílý "kotel"

27. 9. 2010 – 12:11 | Sport | red | Diskuze:

Basketbalistky si přejí, aby jim s Koreou fandil bílý "kotel"
zdroj: Mediafax

Do bílé barvy oděný kotel fanoušků má hnát české basketbalové reprezentantky za úspěchem při jejich dnešním prvním zápasu v osmifinálové skupině mistrovství světa proti Koreji.

Hráčky si přejí, aby jejich příznivci dorazili do brněnské haly na Vodově ulici v bílém svršku, a na dálku je tak vyzvaly, aby splynuli s dnešní barvou jejich dresů.

Češky podle reglementu nastoupí do utkání s asijským protivníkem jako domácí tým a zvolí si barvu trenýrek i dresu v bílé variantě. Na sociální síti facebook, kde má basketbalová reprezentace svoji stránku, se akce rozjela už v neděli.

Divácká podpora je zatím skělá

A vedení národního týmu doufá, že se k ní připojí co možná nejvíc fanoušků, z jejichž podpory jsou zatím hráčky unešené. "Je neskutečné, jak nás táhla hala dopředu," líčila po sobotním dramatickém duelu s Japonskem křídelní hráčka Kateřina Elhotová. "I na lavičce z toho mám husí kůži," připojil se trenér Lubor Blažek.

Zápas mezi Českou republikou a Koreou dnes v Brně začne v 18:00, přímý přenos vysílá ČT4. V úterý hrají Češky se Španělskem, ve středu s Brazílií.

Předchozí článek

Výbor UNICEF představí putovní výstavy

Následující článek

Tajemník znojemské radnice, stíhaný za korupci, rezignoval

Nejnovější články