Bývalý slovenský hokejový reprezentant Miroslav Hlinka spáchal sebevraždu
14. 9. 2014 – 19:37 | Hokej | Petr Kubec | Diskuze:

Ve věku dvaačtyřiceti let spáchal sebevraždu bývalý slovenský hokejový reprezentant Miroslav Hlinka. Informaci potvrdila policie i ředitel banskobystrického klubu Michal Londauer.
Útočník, jenž v 90. letech odehrál devět zápasů i za českou reprezentaci, se údajně oběsil na balkóně hotelového pokoje, ve kterém během angažmá v Banské Bystrici přechodně bydlel.
"Je to hrozné. Dozvěděl jsem se to dnes v 17 hodin," potvrdil serveru hokej.sk Longauer. "Velmi těžko se mi reaguje. Z profesionálního hlediska neměl Miro žádné problémy," dodal.
Rodák z Trenčína Hlinka během aktivní kariéry hrál i českou extraligu za Spartu, Karlovy Vary, Zlín a Pardubice a se slovenským národním týmem vybojoval na světových šampionátech kompletní medailovou sbírku. Vedle zlata z Göteborgu získal i stříbro v Petrohradu (2000) a bronz v Helsinkách (2003). Vyzkoušel si i finskou ligu v Jokeritu Helsinky a švédskou v dresu Modo.
Na Slovensku začal kariéru v rodném Trenčíně, později hrál za Slovan Bratislava, Žilinu či Banskou Bystrici. Bratranec českého hokejisty Jaroslava Hlinky od letošního léta v klubu působil na lavičce.