Eliáš je legendou New Jersey. Stal se nejlepším střelcem klubu
18. 12. 2011 – 9:09 | Hokej | Michal Polák | Diskuze:

Český útočník Patrik Eliáš podpořil v sobotním utkání NHL dvěma góly výhru New Jersey 5:3 na ledě Montrealu a stal se první hvězdou zápasu. Úvodní branku duelu vstřelil jeho spoluhráč Petr Sýkora a za Canadiens, kteří nastoupili poprvé s novým trenérem Randym Cunnyworthem, si jednu asistenci připsal Tomáš Kaberle.
Patrik Eliáš dal oba góly do odkryté branky. V prvním případě ho v přesilové hře uvolnil pěkným křížným pasem Ilja Kovalčuk, podruhé těžil z chyby obránce Chrise Campoliho, se Sýkorou si několikrát vyměnil puk a střelou do prázdné klece zlomil na začátku třetí části nerozhodný stav 3:3.
Třebíčského rodáka zároveň oba góly posunuly před Johna MacLeana do čela tabulky střelců v historii klubu. Eliáš, který v NHL ještě neměnil dres a všechny zápasy odehrál pouze za Devils, nastřílel 348 branek v 993 utkáních.
Český útočník Martin Havlát ukončil sedmnáct zápasů trvající gólový půst a jednou trefou pomohl San Jose k výhře 3:2 nad Edmontonem. Třicetiletý hokejista zakončoval rychlou spolupráci s Michalem Handzušem střelou do odkryté branky a druhým gólem v sezoně otevřel skóre utkání.