Dnes je úterý 8. července 2025., Svátek má Nora
Počasí dnes 15°C Déšť

Finále Davisova poháru se odehraje v pražské O2 aréně

2. 10. 2012 – 12:39 | Fotbal | Michal Polák | Diskuze:

Finále Davisova poháru se odehraje v pražské O2 aréně
Radek Štepánek (vlevo), Tomáš Berdych. | zdroj: Mediafax

Finále Davisova poháru mezi českými a španělskými tenisty se uskuteční v pražské O2 areně. Zápas o salátovou místu se bude hrát od 16. do 18. listopadu. Pořadatelé z České sportovní se dohodli na přesunutí taneční párty Transmission, která se měla v hale konat ve stejném termínu v sobotu 17. listopadu. 

Pražská O2 arena bude během čtrnácti dnů hostit dvě finále tenisových soutěží družstev. Od 3. do 4. listopadu budou bojovat o obhajobu titulu ve Fed Cupu české hráčky proti Srbsku, tenisté zkusí vyhrát Davis Cup poprvé od roku 1980. 

"Praha se stává prvním městem, které pořádá současně finále Fed Cupu a Davis Cupu, minimálně v posledních šedesáti letech," řekl dnes na tiskové konferenci šéf České sportovní Miroslav Černošek. 

Proti Španělsku s Berdych

Nutnost hrát v O2 areně vyplývala z podmínek tenisové federace ITF, která požaduje blízkost velkého mezinárodního letiště a také určitou kapacitu haly. Na finále Fed Cupu by měla činit 14 tisíc míst, vstupenky byly během dne rozebrány. 

Čeští tenisté se dostali do finále díky výhře 3:2 nad Argentinou v Buenos Aires, kterou zařídili Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem. Se Španělskem hráli finále i před třemi lety v Barceloně, kde podlehli 0:5.

Předchozí článek

Babyboom v Barceloně! Pět fotbalistů se brzy dočká potomka

Následující článek

Muž z Kroměřížska dostal za podvod podmíněný pětiletý trest

Nejnovější články