Dnes je pondělí 4. srpna 2025., Svátek má Dominik
Počasí dnes 19°C Oblačno

Fotbalisté Manchesteru v přípravě přestříleli výběr hvězd MLS

29. 7. 2010 – 9:22 | Sport | red | Diskuze:

Fotbalisté Manchesteru v přípravě přestříleli výběr hvězd MLS
zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Manchesteru United si zpestřili přípravu na novou sezonu exhibičním zápasem s výběrem hvězd zámořské MLS, který porazili jasně 5:2. Hlavní zásluhu na tom měl mladý útočník Federico Macheda, který se trefil dvakrát hned v úvodu zápasu. Při své premiéře v dresu Manchesteru se prosadil i mexický talent Javier Hernández.

Manchester si tak ve středu spravil chuť po překvapivé porážce od Kansasu City, proti kterému se jen těžko prosazoval. Tentokrát však nastoupil s mnohem větší ofenzivní chutí a již po 24 vteřinách se radoval z gólu, poté co Macheda využil chyby v soupeřově rozehrávce a sám před brankářem nezaváhal.

O 11 minut později se navíc Macheda prosadil po rohovém kopu. Zkušený Brian Ching sice po změně stran rovněž hlavou snížil, ale Manchester nadále dominoval a mladíci Gibson s Cleverleyem definitivně rozhodli. V závěru ještě zvýšil Hernández, když podobně jako na mistrovství světa unikl ofsajdové pasti a přeloboval brankáře.

Výběr hvězd MLS dosud prohrál jediné z předchozích šesti utkání proti evropským klubům, mimo jiné porazil Chelsea. Tentokrát však na favorita neměl, a tak v poslední minutě alespoň snížil na konečných 2:5 po brance De Rosaria.

Manchester na svém turné po Americe ještě v pátek změří síly s mexickou Guadalajarou. Následně se vrátí do Anglie, kde se bude připravovat na start sezony, která mu začne 16. srpna zápasem s Newcastlem.

Zdroje:

Předchozí článek

Inspekce znovu otevřela Kajínkův případ

Následující článek

Ústecký soud odsoudil dva mladíky za vraždu staré ženy

Nejnovější články