Gymnasté Šikulová a Konečný jsou hlavními českými nadějemi na ME
5. 4. 2011 – 11:35 | Sport | red | Diskuze:

Gymnasté Šikulová a Konečný jsou hlavními českými nadějemi na ME Berlín 5. dubna (ČTK) - Martin Konečný a Jana Šikulová budou hlavními českými nadějemi na mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice, které začne ve středu v Berlíně.
Vedle nich se na šampionátu představí ještě další tři čeští zástupci Jindřich Panský, Petr Smejkal a Kristýna Pálešová.
Na posledním mistrovství Evropy v Miláně získali čeští gymnasté v roce 2009 dvě finálová umístění. Jana Komrsková, která už zanechala aktivní činnosti, skončila osmá v přeskoku a Konečný obsadil na hrazdě šesté místo.
"Očekávám, že se Konečný probojuje do finále nejlepších čtyřiadvaceti závodníků ve víceboji a také do finále ve cvičení na hrazdě a v prostných. Panský má největší naději na úspěch v přeskoku a rovněž v prostných," uvedl trenér českých sportovních gymnastů Jan Caska. Svého místa ve výpravě se ale zřekl ve prospěch Oldřicha Otavy, který je osobním koučem Konečného i Panského.
V letošním Světovém poháru v Chotěbuzi skončil Konečný pátý a v Paříži byl sedmý. "Pokud se odečtou mimoevropští závodníci, kteří se umístili před ním, tak by měl na finále ve svých disciplínách dosáhnout," tvrdí Caska. Cílem nejstaršího člena výpravy dvaatřicetiletého Smejkala, který si hradí náklady ze svého, je postup do finále víceboje.
Velká očekávání
Dvaadvacetiletá Šikulová patří na bradlech ke světové špičce, už před pěti lety vybojovala na evropském šampionátu stříbrnou medaili. Po zranění kolena a delší přestávce se dostala rychle zpět do bývalé formy také Pálešová.
"Obě mají naději na dobré umístění. Důležité bude, aby Šikulová zvládla svou novou sestavu. Do finále na bradlech by mohla Šikulovou doprovodit i Pálešová," naznačil vyhlídky obou českých gymnastek trenér Stanislav Vyzina.
Na ME startuje 250 sportovních gymnastů z 39 zemí. Ve středu je na programu kvalifikace žen, ve čtvrtek kvalifikace mužů. Páteční program vyplní finálové soutěže mužů i žen ve víceboji a v sobotu a v neděli přijdou ke slovu finálová cvičení na jednotlivých nářadích.